Тернопіль отримає від США значні вливання на енергозбереження

1Тернопіль підписав меморандум про співпрацю з проектом USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні”, повідомив сайт ОДА 11 квітня.

Читайте також. Сміттєвий тендер: почали зі скандалу і результат скажуть нескоро (Відео, Фото)

Нагадаємо, проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР) має підвищити енергетичну безпеку України. Він допоможе середнім і великим українським містам збільшити ефективність кінцевого споживання енергії та виробництво чистої енергії і, відповідно, скоротити споживання природного газу і зменшити викиди парникових газів.

Уже 17 муніципалітетів з усіх регіонів – Дніпропетровськ, Запоріжжя, Вінниця, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Київ, Краматорськ, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Павлоград, Рівне, Тернопіль, Суми, Херсон, Хмельницький, Чернігів – підписали меморандуми про співпрацю з проектом.

Читайте також. Сварка через тендер: Самооборона каже одне, мер – інше (Відео)

- Проект розрахований на 4 роки і має бюджет 13,5 млн доларів, - повідомив Марк Фейєрстейн, заступник голови USAID (Вашингтон). - Я впевнений, що 17 міст, які беруть участь у цьому проекті, стануть прикладом для інших муніципалітетів, що допоможе, зрештою, зменшити залежність України від зовнішніх енергоносіїв.

У свою чергу керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Білл Такер висловив надію, що кількість міст-учасників можуть збільшили.

- Те, що в нас є представники 17 міст з усієї України – це тільки початок. Сподіваюся, що за умов успішної реалізації проекту нам вдасться збільшити кількість учасників до 30, - зазначив він.

Читайте також. Автобусом можна буде добратися до нового кладовища (Відео)

За словами Білла Такера,  результатом діяльності проекту має стати економія понад 250 млн куб. м природного газу і скорочення до 500 тис. тонн викидів СО2. Експерти проекту розроблять низку рекомендацій для міст-учасників щодо нової тарифної методології, бенчмаркінгу, енергоефективності, бюджетування, а також проекти бізнес-планів з метою  залучення інвестицій.

- Планується створення 10 регіональних ресурсних центрів чистої енергії, що зможуть підтримувати муніципалітети у реалізації проектів енергозбереження, - додає він.

Окрім основного бюджету, міста зможуть залучити в рамках проекту до 200 млн доларів США через міжнародні фінансові організації для реалізації проектів з енергоефективності та виробництва чистої енергії.