Тернопіль: не захистимо Почаївську лавру зараз, то втратимо одну із найбільших святинь (Відео)

DSCN6652-nПозиція духовенства Почаївської лаври щодо революційних подій в Україні, вивезення майна та перебування підозрілих осіб на території святині – це та інше хвилює громадськість Тернопілля.

Нагадаємо, засідання прес-клубу на тему «Почаївська лавра: українські святині – українському народу» відбулася 24 лютого. Присутні – представники духовенства, Штабу національного спротиву Тернополя, націоналістичних організацій обговорили ситуацію, яка склалася в Свято-Успенській Почаївській лаврі останнім часом.

Читайте також. Тернопіль: дуже потрібна ще підмога священиків і психологів

– Відродження української держави має ґрунтуватися на засадах самостійної релігійної політики, – каже заступник міського голови Леонід Бицюра. – Але зараз на прикладі Почаївської лаври ми бачимо дещо інше. Вкрадена історія, нав’язані інші цінності, спотворене уявлення українців про само ідентифікацію. Усе це – наслідки впливу Російської Федерації на нашу країну.  Якщо ми хочемо побудувати нову сильну, ні від кого незалежну державу, то повинні позбутися поневолення з боку сусідніх країн. Як ідеологічного, так і духовного.

Духовне поневолення свободівець помітив через ікони, на яких малювали Януковича, через  анафеми, які проголошували, прокльони  тощо.

- Звільнення від духовного поневолення – це запорука творення  нової української нації, наголошує він.

Читайте також. “Народ довів, що він не хоче так жити, як жив”, – отець Анатолій Зінкевич (Відео)

Леонід Бицюра нагадав, що у 2010 році створили спеціальну депутатську комісію, що відстежувала дотримання законодавства на території Почаївської лаври. Під час перевірки виявили багато різних порушень.  Інформацію про них направляли в СБУ, УМВС, прокуратуру.  Але жодної реакції не було.

- Тож вивченням ситуації в Почаївській лаврі нині мають займатися депутати спільно з представниками громадських, політичних та неполітичних організацій, - вважає він. - Також у склад нової комісії мають ввійти керівники МВС, СБУ та прокуратури. У цей процес варто залучати і народних депутатів, особливо членів комісії з питань оборони і нацбезпеки.

Читайте також. “Вічна пам’ять Героям Майдану…” – плачучи, молилися тернополяни

Це має бути спільна комісія, спільне рішення, спільне бачення і спільні висновки. Причому діяти треба негайно, бо існує небезпека втрати однієї з найбільших святинь нашого краю.

Довідково. У Почаїв 25 лютого поїхали представники тернопільської жіночої Самооборони разом зі священиками. Хотіли помолитися за спокій і справедливість в Україні. У лаврі автобуси з Тернополя зустріли підозріло, навіть почали готуватися до захисту святині. Проте наразі все заверщилося мирно. Тернополянам дозволили увійти на територію лаври, повідомила член Штабу національного спротиву Тернополя Марія Чашка.