Тернопіль: найвідоміший довгобуд хочуть перетворити на “поліфункціональний заклад” (Відео)

Ця будівля - найвідоміший у Тернополі довгобуд
Ця будівля – найвідоміший у Тернополі довгобуд

Обранці Тернопілля звернулись до Кабміну щодо передачі недобудованої обласної бібліотеки у спільну власність територіальних громад області.

Мотивували тим, що рекордний довгобуд через нестачу грошей у державній казні так і не завершать. Натомість, якщо будівля стане власністю громади Тернопілля, то там можна буде реалізувати інвестиційний проект.

Читайте також. Якби не погроза скаргою у правоохоронні органи, тернопільські депутати не надали б дозволи підприємцям (Відео)

– У час неоголошеної війни, сподіватися на кошти з державного бюджету на добудову обласної бібліотеки – марно, – наголосив голова облради Василь Хомінець, переконуючи депутатів голосувати «за». – Якщо будівля буде у комунальній власності, обласна рада зможе шукати шляхи для завершення будівництва. А саме – залучати інвестиції.

Більше того, обласна рада, за його словами, уже має конкретний план вирішення цього складного питання. Таке рішення прийняли «з метою завершення будівництва приміщення книгозбірні та розширення можливостей використання її, як поліфункціонального закладу». Треба лише дочекатися відповіді з Кабміну…

Читайте також. Особливий подарунок зробили Тернопільській обласній бібліотеці до 75-річчя (Фото)

Звісно, урядовцям у тексті звернення спершу переповіли довгу історію про побудову приміщення, яке заклали ще у далекому 1986 році. Згодом написали, що іншого варіанту, мовляв, немає. Цитуємо частину звернення: «Ми, депутати Тернопільської обласної ради, просимо розглянути можливість передачі незавершеної будівництвом Тернопільської обласної державної бібліотеки за адресою – площа Героїв Євромайдану, 17 у Тернополі – до власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області».

Довідково. Розглянути усі питання порядку денного на одному засіданні 11 числа депутати не встигли. Продовжити планують 20 листопада.

Софія Левицька