Тернопіль: на міську раду тиснуть, паралізуючи роботу “комуналки” (Відео)

PC180044-nГосподарку Тернополя через активність міської ради у підтримці Євромайдану хочуть паралізувати. Таке припущення зробив член спеціальної комісії міської ради з моніторингу громадянських свобод, депутат-свободівець Михайло Окаринський.

Правоохоронці нині «завалюють» усі комунальні підприємства міста офіційними листами. Причому запити мають дуже неконкретний характер – правоохоронці вимагають дуже багато різної інформації. Цим вони можуть, на думку депутата, вибити із колії водоканал, МШЕД і навіть КП Футбольний клуб «Тернопіль».

– Ці листи почали масово приходити після віче на Театральному майдані, де відбулася позачергова сесія міської ради і депутати заявили, що підтримують вимоги Євромайдану, – пригадує він. – Власне, перевірки проводили у кінці року завжди, але ніколи в такій кількості і так масово. Мені навіть важко сказати, яке комунальне підприємство нині не отримало запитів. По суті, люди не можуть працювати, бо їм треба готувати різні документи, аби надати всі відповіді.

Перевірок, як він каже, нині відбуваються мало не у всіх у структурних підрозділах Тернопільської міської ради і комунальних підприємствах.

–  Так, уже кілька листів від УМВС ми отримали щодо міської шляхо-експлуатаційної контори. Це фактично паралізує діяльність МШЕДу. Відбуваються дії, щоб зупинити рекультивацію Малишівського сміттєзвалища, – додає пан Окаринський. – Паралельно із цим, і про це можна отримати інформацію з Інтернет-видань у Тернополі, вночі група молодиків перевертає урни в центральній частині міста, аби створити видимість неприбраного міста. У той же час нищать три одиниці техніки – сміттєвози одного із приватних підприємств, які обслуговують місто.

Тож у депутата складається враження, що хтось намагається втягнути Тернопіль до нової «сміттєвої кризи». І причина нинішнього тиску правоохоронців – активність міської ради і громади у протестах.

Довідково. Прокурор міста оскаржив рішення Тернопільської міської ради за №6/п43/2 «Про виконання нормативних документів Президента України та КМУ», а також №6/п41/2 «Про стан громадянських прав і свобод в Україні та підтримку євроінтеграційного курсу» і №468 «Про вивішування прапорів». Суд у першій справі має відбутися 26 числа, у третій – 24-го. Суд у другій справі був призначений на 19 грудня.