Тернопіль: на “біржу” безробітний має приходити раз на місяць, якщо немає причин для відкладення візиту

біржа– Мене звільнили з роботи, і я зареєструвалася як безробітна у центрі зайнятості. Поясніть, будь ласка, як часто потрібно туди ходити? – запитує Оксана Проць із Теребовлі, що на Тернопіллі.

На запитання читачки сайту «7 Днів-Україна» відповідає заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Наталія Стахів.

Читайте також. “Є моноліт українців, моноліт християн різних конфесій, тож розпочинаються зміни”, – священик (Відео)

– Безробітний зобов’язаний відвідувати з метою пошуку підходящої роботи та отримання інших соціальних послуг територіальний орган, в якому він зареєстрований, не рідше як раз на 30 календарних днів, – каже вона, – причому – із паспортом чи іншим документом, що посвідчує особу, та трудовою книжкою.

Дату наступного відвідування безробітним територіального органу, в якому він зареєстрований, встановлює територіальний орган не рідше ніж один раз на 30 календарних днів за погодженням з безробітним. Це зазначають в додатку до персональної картки.

Читайте також. У тернополян просять по гривні на міські кладовища та місця масових поховань

Однак візит можна відстрочити, як що на те є причини. Зокрема, безробітний подав:

- довідку-виклик на сесію та заяву про невідвідування територіального органу протягом періоду сесії чи захисту дипломної роботи в разі навчання за заочною чи вечірньою формою у навчальних закладах не за направленням територіального органу (до наступного робочого дня після закінчення сесії чи захисту дипломної роботи з урахуванням часу, необхідного для проїзду від місця навчання);

- повістку про призов на навчальні або перевірочні та спеціальні збори у Збройні Сили, за Законом «Про загальний військовий обов’язок і військову службу” (до наступного робочого дня після закінчення зборів з урахуванням часу, необхідного для проїзду від місця зборів);

- заяву про надання дозволу не відвідувати територіальний орган у зв’язку з оздоровленням і літнім відпочинком дітей віком до 14 років (перерва між відвідуваннями може становити 40 календарних днів один раз протягом календарного року).