Тернопіль: модернізація системи централізованого теплопостачання дасть економію електроенергії – 30-35% (Фото)

P6220002-nПредставлення техніко-економічного обґрунтування модернізації систем централізованого теплопостачання відбулося сьогодні, 24 липня, у сесійній залі міської ради.

Нагадаємо, реалізовуватимуть цей проект завдяки фінансуванню Світового банку та Фонду чистих технологій. На зустрічі, як повідомив сайт міської ради, були присутні міський голова Тернополя Сергій Надал, технічний керівник проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку Пекка Коурі, технічний експерт проекту Катажина Андроконіте, керівник проекту від Мінрегіонбуду Станіслав Терлецький та інші.

Читайте також. Копію старовинного годинника “для побачень” встановлять у Тернополі

– Це – перший безпрецедентний випадок у розвитку міста, який дає можливість модернізувати систему теплопостачання, залучивши велику суму інвестицій, – розповідає пан Надал. – Зазначу, що проект розроблений у дусі нової методики зменшення споживання природних ресурсів. Шлях до його реалізації був довгим, адже лише сьогодні ми маємо усі погоджені документи від уряду, міністерств. Уже скоро запускаємо активну фазу проекту.

Керівник проекту від Мінрегіонбуду Станіслав Терлецький каже, що кошти на фінансування цього проекту виділить не лише Міжнародний банк реконструкції та розвитку, а й Фонду чистих технологій.

Читайте також. Більше 2 млн грн дали управлінню ЖКГ Тернополя – на капітальні ремонти (Відео)

- Розпочинали підготовку проекту ще у 2012 році, коли Світовий Банк оголосив грант для впровадження проекту та розробки техніко-економічних документів, - додає пан Терлецький. – Підготовку техніко-економічних обґрунтування профінансувало шведське агентство міжнародного розвитку.

Технічний керівник проекту Пекка Коурі наголосив, що проект розробляли у тісній співпраці з містом та комунальними підприємствами. Причому таким чином, щоб план пріоритетних інвестицій співпадав із планом стратегічного розвитку міста, інвестиційні витрати були відносно низькими, містити елементи скорочення споживання ресурсів. Звісно, розраховували і на відчутний результат.

Читайте також. Тернопільські депутати на забезпечення обороноздатності наших вояків дадуть 800 тис. грн

- У рамках проекту передбачили встановлення індивідуальних теплових пунктів, які дозволять споживачам контролювати споживання енергії. Ми проведемо реконструкцію дев’яти котелень, замінимо основні насоси. Передбачена й заміна частин теплових мереж, облаштування автоматизованої системи управління, - розповідає Пекка Коурі. – Очікуємо, що економія електроенергії буде 30-35%. Орієнтовно підготовка тендерної та технічної документації розпочнеться у кінці вересня, а завершити проект планують у 2018 році.

Як пояснила речник міської ради Катерина Калуш, фактично роботи буде можливість розпочати лише після завершення опалювального сезону 2014-2015 рр. Отже, цієї зими гарячої води цілодобово у тернополян ще не буде.

Довідково. Проект орієнтований на розвиток системи ефективного централізованого теплопостачання та сприятиме підвищенню енергоефективності шляхом модернізації системи генерації, транспортування та постачання теплової енергії населенню та бюджетним і комерційним споживачам міста. Реалізація програми в Тернополі спрямована на виконання енергетичної стратегії України, яка передбачає зниження питомих витрат у виробництві енергії за рахунок енергозберігаючих технологій та обладнання, збільшення обсягів енергії виробленої із відновлювальних джерел енергії та зменшення викидів шкідливих речовин.