Тернопіль: майбутні медики виявилися кращими у змаганнях восьми студентських команд

unnamed«Люди в білому» – студентська команда ТДМУ виграла кубок проекту «Студентська доба».

Нагадаємо, напередодні відзначення Дня студента, 16-17 жовтня, в Тернополі відбувся освітній проект «Студентська доба 2014». Цей захід дає можливість студентам спробувати свої сили в інтелектуальних іграх, інтерактивних завданнях та проектній частині.

Читайте також. Як у Чорткові 1500 викладачів і студентів створили “живий” прапор України (Фото)

Отже, за підсумками кращою та найдієвішою стала команда Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського «Люди в білому». До її складу увійшли візів представників, серед яких: Тетяна Іваницька, Тарас Мороз, Ірина Пастушина, Ірина Дмитрук, Анастасія Микитюк, Ігор Бигар, Василь Кузь і капітан Денис Кошарський.

Окрім медуніверситету, цього року у проекті загалом взяли участь ще восьми студентських команд, зокрема Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, Тернопільського національного економічного університету, Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя, технічний коледж ТНТУ, Чортківського державного медичного коледжу, Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені О.Барвінського, Кременецького медичного училища імені А.Річинського, Кременецького педагогічного коледжу ім. Т.Шевченка.

Читайте також. Кременець: волонтери презентували молоді відеозвіт про добродійні справи (Фото)

Друге місце вибороли представники Чортківського медколеджу, третє – Технічного коледжу ТНТУ.

- Наш університет уже другий рік поспіль бере участь у цьому проекті і вдруге виграє перше місце. Минулого року капітаном команди була Соломія Федюк, - розповів капітан команди «Люди в білому» Денис Кошарський. - Хочу сказати, що цього року проект «Студентська доба» запозичив у іншого проекту, «Студентська республіка», одне зі змагань – організаційно-діяльну гру. Під час цієї гри нам дали чотири теми, за якими кожна команда готувала і презентувала свої напрацювання.

Перша тема, за його словами, – «Молодь та бізнес». Під час цього завдання потрібно було виробити механізм взаємодії між бізнес-структурами та молодими людьми, який би допоміг зробити якісний економічний стрибок у розвитку нашої області.

Читайте також. День українського студента у Тернополі – інтелектуальні ігри, дискусії, мозкові штурми

- Наш проект полягав у створенні платформи для бізнесменів, які будуть давати свої рекомендації щодо того, як варто змінювати начальну програму до кадрових потреб бізнесу, - каже капітан команди.

Під час іншого завдання - «Молодь та місцеве самоврядування» учасники напрацьовували шляхи покращення взаємодії між молодіжними громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування.

Читайте також. До Дня студента у Тернополі відбувся велопробіг у вишиванках (Фото)

- Одним із найвдаліших проектів був «Молодь і контроль влади». Ми запропонували створити телепроект, головна ідея якого полягає в тому, що депутат будь-якого рівня в режимі прямого ефіру звітує перед громадянами за певний період своє діяльності. Ми ж аналізуємо і порівнюємо його передвиборчу програму. Після цього пропонуємо, аби він засвідчив свої слова власним підписом. Таким чином депутат хоча би частково бере відповідальність за свої обіцянки. На нашу думку, таким чином можна зменшити кількість популізму, - додав учасник команди Тарас Мороз.

До речі, цим проектом зацікавився один зі місцевих телеканалів, який готовий надати для його реалізації годину ефірного часу. Про це повідомили у прес-службі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Під час третього завдання «Тернопіль – студентська столиця» молоді люди розробляли стратегію популяризації бренду «Тернопіль – студентська столиця».

Читайте також. Як тернополян у музеї вітали із Покровою – Днем українських військових перемог (Фото, Відео)

- Ми взяли за основу діяльність нашого навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина», який вже має всеукраїнське значення у проведенні освітянських і студентських заходів, - продовжив Денис Кошарський. - Зокрема запропонували організовувати дружні зустрічі із студентами різних вищих навчальних закладів. Кожного заїзду приїжджали б студенти, презентували свій університет, інститут, коледж чи гімназію, проводили б тренінг зі своєї спеціальності.

Була одна особливість: тренінги мали бути цікавими і корисними для всіх. Якщо це студенти-економісти, то їхні заняття повинні підійти медикам, педагогам та іншим. Медичний університет, наприклад, для тренінгів може запропонувати курси домедичної допомоги, з ведення здорового способу життя і харчування. Також в проекті передбачили запрошення досвідчених фахівців, які також би проводили заняття з підняття рівня мотивації, самооцінки та іншого.

Читайте також. Наступна зустріч юних науковців “Школа відкритого розуму” – у Кременці (Фото)

Ірина Дмитрук наголосила, що конкурс «Що? Де? Коли?» був важким і насиченим.

- Ми показали непоганий результат. Водночас побачили, що нам є ще в чому вдосконалюватися, - каже дівчина. - Порівняно із «Студентською республікою» формат «Студентської доби» є складнішим. Окрім того, всі були приємно здивовані високим рівнем підготовки представників коледжів. Ми зрозуміли, що серйозно потрібно боротися за перемогу.

Ігор Бигар переконаний, що участь у «Студентській добі» здружила команду. На його думку, учасники команди «Люди в білому» надалі будуть співпрацювати та реалізовувати спільні проекти.

- У мене - тільки позитивні враження. Визначила, що необхідно потурбуватися про всебічний розвиток, побачила свої сильні і слабкі сторони. За допомогою тренінгів кожен із нас зміг собі обрати напрям громадської діяльності, - повідомила Анастасія Микитюк.

Читайте також. “Тепер головне – не втратити надбання, які зробив Леонід Ковальчук”, – кажуть у тернопільському виші (Відео)

Інша учасниця Ірина Пастушина додала, що проект «Студентська доба» вартий подальшої реалізації, адже він дає можливість студенту не тільки розвиватися, а й висловлювати свої думки і бачення.

- Такі заходи згуртовують студентську молодь міста і області. Кожен може почути цікаві ідеї представників інших вишів, обмінятися з ними інформацією. Познайомитися, - зазначила Тетяна Іваницька.

Насамкінець капітан команди Денис Кошарський подякував команді за участь і згуртованість.

Софія Левицька