Тернопіль: лише на двох парковках із десяти є паркомати, але платять водії – всюди

автомайданАктивісти ВО «Автомайдан» у Тернополі зацікавилися парковками, а точніше – платою за них. І виявили чимало цікавого для себе.

– Наближення України до європейських стандартів обслуговування водіїв на автошляхах – не лише робота ДАІ, – кажуть тернополяни. – Тому ВО «Автомайдан» працює у багатьох напрямках цієї сфери. Звісно, нас зацікавило питання платних стоянок у Тернополі.

Читайте також. Машини для бійців АТО під Тернополем активісти ремонтують безкоштовно (Відео)

У Європейських країнах, за словами активістів, залишаючи транспортний засіб на платних стоянках, водій не відчуває жодних труднощів: знайшов місце для автомобіля, припаркувався, підійшов до паркомата та вніс потрібну суму.

- Ніхто не намагається обманути державу та припаркуватися безкоштовно, адже штрафи - досить високі, а якщо не сплатиш за паркову, доведеться шукати свій автомобіль у найближчому відділку міліції, - каже голова ТО ВО «Автомайдан» Ігор Василів.

Читайте також. Авто з Тернопілля – подарунок до Дня авіації тим, хто ремонтує бойові вертольоти (Фото)

З метою врегулювання ситуації із платними парковками у Тернополі активісти ТО ВО «Автомайдан» звернулися за юридичним висновком до консалтингової компанії «Tax Group» з приводу діяльності підприємств, які обслуговують парковки Тернополя, згідно з виграними тендерами, які проводила міська рада. Висновки юристів не те, щоб шокували, а просто підтвердили реальний стан речей.

Компанія «Tax Group» провела дослідження і встановила такі факти.

За інформацією Тернопільської міської ради (лист № 3096/061,0 від 26.08.2014 р.) у Тернополі функціонують 10 майданчиків для платного паркування, на яких функції оператора паркування виконують два суб’єкта господарювання ПП «Привокзальний майдан» та ФО-П Тешнер Є.М. З останнім договір з організації забезпечення паркування транспортних засобів у Тернополі розірвали, згідно з рішенням виконавчого комітету від 06.08.2014 р. за № 806 - в односторонньому порядку. Однак за п. 5 згаданого рішення, управління транспорту, комунікацій та зв’язку міської ради зобов’язало забезпечити організацію паркування транспортних засобів з оператором паркування Тешнером Є.М. до моменту визначення переможця конкурсу з визначення суб’єктів господарювання – операторів паркування транспортних засобів у Тернополі, у разі необхідності, укласти тимчасовий Договір з організації забезпечення паркування транспортних засобів у Тернополі.

Читайте також. Подарунок від тернополян – “Жовток” уже добрався на передову (Фото)

Таким чином, ФО-П Тешнер Є.М. і надалі здійснює функції оператора паркування.

Згідно із додатком до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.10.2012 р. №1704 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів» майданчики для паркування транспортних засобів у Тернополі розподілені за ФО-П Тешнер Є.М. та ПП «Привокзальний майдан» таким чином:

Оператор паркування                Місце розташування майданчика для паркування

ПП «Привокзальний майдан»       Майдан Привокзальний

ФО-П Тешнер Є.М.                                вул. Живова

ФО-П Тешнер Є.М.                                вул. Патріарха Мстислава

ФО-П Тешнер Є.М.                               вул.15-Квітня

ФО-П Тешнер Є.М.                               вул. Микулинецька

ФО-П Тешнер Є.М.                               вул. Коперника

ФО-П Тешнер Є.М.                               вул. Митрополита Шептицького

ФО-П Тешнер Є.М.                               Майдан Волі

ФО-П Тешнер Є.М.                               Майдан Мистецтв

ФО-П Тешнер Є.М.                               вул. С.Будного

Читайте також. Водій не зобов’язаний навіть на платній парковці платити, якщо немає паркомата (Відео)

Із перелічених місць розташування майданчиків для паркування лише майданчики на вул. Коперника та Майдану Волі обладнані паркоматами.  Отже, нині, за законом, сплата вартості послуг за користування місцями для паркування можлива лише на цих двох майданчиках. Адже таку сплату слід здійснювати лише в автоматичному режимі, без участі паркувальників.

На решті майданчиків стягнення плати за послуги з паркування суперечить Правилам паркування транспортних засобів, вимоги суб’єктів господарювання ПП «Привокзальний майдан» та ФО-П Тешнер Є.М. щодо стягнення з автовласників такої плати є незаконними.

- Утім, вимушені констатувати, що плату на необладнаних парковках і надалі «справно» стягують суб’єкти господарювання - за відома та, можливо, потурання органу місцевого самоврядування, - наголошують активісти.

Софія Левицька