Тернопіль: і пам’ятник на площі “Героїв Євромайдану” буде, і бібліотеку добудують – обіцяє влада (Фото)

P3030027-nНа площі «Героїв Євромайдану» всі технічні можливості для завершення бібліотеки збережуть, обіцяють у Тернопільській обладміністрації.

Про розміщення об’єктів благоустрою на колишньому майдані Мистецтв йшлося сьогодні, 26 грудня, на черговому засіданні робочої групи з вивчення питання реконструкції  площі.

Участь у ньому взяли архітектори, представники департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження облдержадміністрації та управління технічного нагляду Тернопільської міської ради. Про це повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Тернопільська міська рада дала остаточний дозвіл на забудову площі Героїв Євромайдану

За словами архітектора Ігоря Гордія, паралельно із реконструкцією площі і спорудженням пам’ятника Героям «Небесної сотні» на ній залишаються усі технічні  можливості для продовження будівництва обласної державної бібліотеки. Як зауважив фахівець, зараз площі як такої ще немає.

Сквер не використовується для відпочинку, там немає пішохідного зв’язку, є тільки вузька частина дороги від сторони магазину «Флора». Я переконаний, що від розширення майдану виграють і музей, і бібліотека, - каже архітектор.

Читайте також. Визначать автора, чий пам’ятник постане на площі Героїв Євромайдану у Тернополі (Відео)

За словами фахівців, як тільки вирішаться юридичні питання, вони будуть готові виконувати роботи в якнайкоротші терміни. Часові рамки реалізації проекту залежать від визначення інвестора і  капіталовкладень.

Як повідомив заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра, конкретніше говорити про вигляд площі можна буде тільки тоді, коли остаточно затвердять вигляд пам’ятника Героям «Небесній сотні».

Читайте також. Тернопіль: найвідоміший довгобуд хочуть перетворити на «поліфункціональний заклад» (Відео)

Нагадаємо, у річницю початку Революції Гідності Тернопільська міська рада підбила підсумки конкурсу проектів пам’ятника. Члени журі відзначили ескізний проект творчого тандему скульптора Григорія Лоїка та архітектора Кирила Чуйка. Саме цей пам’ятник Героям «Небесної сотні» мали б встановили на площі Героїв Євромайдану. Однак вочевидь його дещо змінять при оформленні остаточного вигляду монументу.

Софія Левицька