Тернопіль: хто і скільки платить при продажі будинку, квартири, ділянки (Відео)

нер59 жителів Тернопільщини задекларували більш як 6 мільйонів гривень доходів від продажу нерухомого майна.

Загалом за період деклараційної компанії подали понад півтори тисячі декларацій про доходи, отриманих у минулому році, з них більше тисячі декларацій зареєстрували з метою реалізації права на податкову знижку. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Новини з Криму: тернополян просять перевести кошти на телефони військових

У Міністерстві доходів та зборів (нагадаємо, наразі триває його розформування, адже уряд вирішив розділити Податкову адміністрацію та Митну службу – прим.) нагадують: дохід від операцій з продажу житлового будинку, квартири, кімнати, садового будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безкоштовної передачі та перебувають у власності менше 3 років, отриманий не частіше одного разу в рік, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

– При цьому у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з таких об’єктів нерухомості або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 1 ст. 172 Податкового кодексу, отриманих у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватись за ставкою 5% – для фізичних осіб-резидентів і за ставками 15% (17%)- для фізичних осіб-нерезидентів, – пояснює старший державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ГУ Міндоходів в області Лілія Черевата.

Читайте також. Заповнюють і направляють декларацію про майновий стан і доходи – через Інтернет (Відео)

У випадку, якщо земельна ділянка, що під житловим будинком, перебувала у власності менше 3 років, а під час продажу право власності переоформляють на підставі окремого договору, то така земельна ділянка буде вважатись окремим об’єктом і дохід отриманий від її продажу, підлягатиме оподаткуванню за ставкою 5%. Дохід отриманий від продажу житлового будинку, який перебуває у власності платника податку більше 3 років, не оподатковують.