Тернопіль: через брак грошей життя 200 хворих із нирковою недостатністю – під загрозою (Фото)

likarna1Тернопільська Університетська лікарня є фактично центром охорони здоров’я області. Втім, навіть у такого закладу є проблеми.

У цьому нещодавно пересвідчився голова обласної ради Василь Хомінець, повідомляє сайт облради.

Читайте також. Тернопілля: зробити тест на вірусний гепатит С можна анонімно та безкоштовно

– За своїм лікарським потенціалом та намаганнями комунальний заклад обласної ради відповідає цій високій місії, – каже пан Хомінець. – На жаль, його можливості у певній мірі гальмує відсутність коштів. Зокрема, за останні роки лікарня на капітальні видатки з держбюджету отримала копійки. Переконаний, це – неприпустимо.

Очільник облради та голова постійної комісії з питань бюджету Олександр Стадник побували в Університетській лікарні у рамках запланованих робочих візитів до комунальних закладів обласної ради, аби ближче познайомлення із їх станом, наявністю відповідного устаткування, матеріальної бази тощо.

Читайте також. День боротьби з гепатитом: фахівців тривожать результати тестувань жителів Тернопілля

Нагадаємо, комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» є правонаступником комунального закладу Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна клінічна лікарня». Там працюють понад 1100 осіб.

Головний лікар Василь Бліхар розповів про історію лікарні, показав нові, відремонтовані, обладнані найновішим медичним устаткуванням відділення, як от малоінвазивної хірургії, діагностичне, нефрології, кардіології тощо. Окрім того, повів у ті, які потребують термінових змін – ендокринології, гастроентерології та інші. Разом з тим, однією з найзагрозивіших проблем, на думку, медика є недостатність коштів для проведення процедури гемодіалізу. Не вирішення цього питання до жовтня поточного року може поставити під загрозу життя майже двохсот жителів Тернопілля.

Читайте також. Ближче до ЄС: лікарня №2 Тернополя співпрацюватиме з медиками Польщі (Фото)

Василь Хомінець запевнив, що обласна рада докладе усіх зусиль для розв’язання цього завдання. Уже на наступному пленарному засіданні підготують відповідне звернення до Кабміну.

До речі, у лікарні – 665 ліжок, діють 19 стаціонарних відділень: кардіологія, ревматологія пульмонологія, ендокринологія, гастроентерологія імунологія, нефрологія, гастроентерологія, гематологія, хірургія, офтальмологія та інші. На базі лікарні в середньому за рік лікуються 19-20 тис. пацієнтів. У поліклінічному відділенні середньорічний прийом пацієнтів 75000-80000.

Довідково. Будівництво лікарні розпочалося на окраїні Тернополя у 1957 році. Перший пацієнт поступив на лікування 1 жовтня. Наразі Комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» є клінічним лікувально-профілактичним закладом охорони здоров’я Тернопільської області.