Тернопіль: амбітні плани на 2015 рік – нові тролейбуси, садки, робочі місця (Відео)

P1210016-nПроект рішення міської ради «Про Програму економічного та соціального розвитку міста Тернополя на 2015 рік» розробляли, ґрунтуючись на показниках бюджету на цей рік.

Документ готовий і чекає затвердження депутатським корпусом, повідомив міський голова Сергій Надал.

Читайте також. На зарплати і енергоносії освіта та медицина Тернополя мають гроші на весь рік (Відео)

– Програма передбачає створення більше 6 тисяч нових робочих місць, – каже мер. – Це – на рівні показників 2014 р. Звісно, розраховуємо на малий і середній бізнес. Крім того, у місті почнеться реалізація двох проектів, що фінансуватимуться Світовим банком і Фондом чистих технологій (кредит КП «Тернопільводоканал» – прим.) і ЄБРР (КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» – прим.). Ми розраховуємо на максимальне залучення місцевого бізнесу.

У планах влади на 2015 рік - нові тролейбусні лінії. На їх будівництво в бюджеті заклали 4 млн грн.

- Планується збудувати щонайменше дві тролейбусних лінії, - додає Сергій Надал. – Йдеться про ті, які вже мають готові затверджені проекти: перша - сполучатиме вулицю Лучаківського та Тролейбусну, друга - вулицю Морозенка і район міської лікарні №2.

Читайте також. Бюджет Тернопілля на 2015 рік в ОДА схвалили. Депутати розглянуть його на сесії 27 січня

Останній проект розробили через численні нарікання тернополян, які не могли добратися з «Аляски» у поліклініку, де обслуговуються.

- Особливо пільговикам важко туди добиратися, - додає пан Надал. - Тому й вирішили тролейбусну лінію, що йтиме від району "Подолян", сполучити із лікарнею №2, із подальшим сполученням на "Східному".

Також у планах - придбати вісім тролейбусів-«гармошок» із Чехії.

- На це у бюджеті-2015 заклали більше 3 млн грн, - продовжує пан Надал. – Власне, ми будемо продовжувати розвивати тролейбусний парк, аби виводити з транспортного ринку маршрутні таксі. Це – стратегічний напрямок…

Йдеться у програмі і про розширення мережі дошкільних закладів. Так, уже в 2015-му планують відкрити два нових садочки і кілька нових груп у вже діючих. На ремонти у них гроші передбачили. Тобто місця має вистачити для всіх більш як 500 малят, які чекають у спеціальній черзі, вважає мер.

Довідково. Проект оприлюднили на сайті міської ради. Ознайомитися з ним можна за цим посиланням - Проект рішення Тернопільської міської ради «Про Програму економічного та соціального розвитку міста Тернополя на 2015 рік», який оприлюднений 27 листопада 2014 року в розділі «Доступ до публічної інформації» / «Проекти рішень та порядки денних засідань сесій міської ради»

Софія Левицька