Тернопіль 20-й рік поспіль стане на три дні центром велосипедного спорту

велоВсеукраїнські велосипедні перегони пам’яті тернополянина Володимира Філіпенка пройдуть у Тернополі з 12 до 14 вересня. 

Цього року змагання є ювілейними, бо проведуть їх двадцятий раз поспіль. Як повідомив голова обласної Федерації велоспорту Олександр Бірюков, участь у перегонах візьмуть найсильніші спортсмени України серед юнаків і дівчат.

Читайте також. Футбольне дербі: “Нива” і “Тернопіль” зустрінуться на полі 10 вересня (Відео)

Програма є традиційною і включатиме групові та індивідуальні перегони на час, які проведуть 12-13 вересня на Чернівецькому шосе, та перегони «Критеріум», що 14 вересня відбудуться у Тернополі: вулицями Замковою та Листопадовою (старт о 12 год. біля готелю «Тернопіль» – прим.). Про це повідомив сайт ОДА сьогодні, 10 вересня.

- Складовою спортивного свята стане велопробіг для аматорів велоспорту, присвячений 120-річчю першого велопробігу на Галичині, який у 1884 році проходив за маршрутом Тернопіль-Великі Бірки, - додав Олександр Бірюков. - До речі, до цього пробігу, який повторить маршрут 120-річної давнини, мають можливість долучитися всі шанувальники велоспорту. Старт о 12 год. передуватиме перегонам «Критеріум». Теж біля готелю «Тернопіль».

Читайте також. Мандрівкою Тернопіль-В.Бірки-Тернопіль згадають перший велопробіг

Організаторами заходу виступили управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради, Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Тернопільський обласний осередок Федерації велоспорту України, Тернопільське обласне відділення НОК України, Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

Головний суддя Всеукраїнських велосипедних перегонів пам’яті Володимира Філіпенка - суддя національної категорії Михайло Музика (Дубно). У складі суддівської колегії – п’ятеро суддів національної категорії та один – міжнародної.

Довідково. Володимир Філіпенко, на честь якого вже вдвадцяте Тернопіль прийматиме змагання з велоспорту, був першим майстром спорту з велосипедного спорту на Тернопільщині, норматив виконав у 1956 р. Також він ставав неодноразовим чемпіоном України. За час роботи тренером підготував близько 20 майстрів спорту. Змагання на честь Володимира Філіпенка проводять з ініціативи його друзів і колишніх вихованців.

Софія Левицька