Теребовлянський район: рятувальники дбали про безпеку на прощі у Зарваниці (Фото)

Зарваниця2Мобільно-оперативний  штаб для забезпечення пожежної та техногенної безпеки поблизу місця проведення урочистих заходів у Духовному центрі розгорнуло Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Залучили до його роботи 39 чоловік особового складу та 10 одиниць техніки. Також рятувальники встановили пункт життєзабезпечення, де паломники мали можливість отримати гарячу їжу та переночувати. Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області 20 липня.

Читайте також. Найефектніший момент прощі у Зарваниці – похід тисяч прочан зі свічками (Фото, Відео)

Нагадаємо, 19-20 липня відбулася Всеукраїнська проща до Марійського духовного центру у селі Зарваниця, що на Тернопільщині. Із кожним роком статус прощі та кількість людей, які беруть у ній участь, невпинно зростає. За підрахунками духовенства та правоохоронців участь у цьогорічному паломництві взяли близько 100 тисяч осіб.

Серед учасників заходу був глава Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав Шевчук, прем’єр – міністр України Арсеній Яценюк, багато представників духовенства, керівництво Тернопільської області, чимало відомих політиків і представників влади.

Читайте також. Зарваниця зустріла 100 тисяч гостей. Серед них – Арсеній Яценюк (Фото, Відео)

Під час проведення масових заходів територію Марійського духовного центру цілодобово патрулювали працівники ДСНС, озброєні первинними засобами пожежогасіння. Адже велику пожежну небезпеку на прощі становило використання відкритого вогню. У ніч з 19 на 20 липня багатотисячна колона прочан із запаленими свічками прямувала хресною дорогою, а за великого скупчення людей існувала загроза займання їх одягу, дерев і кущів на узбіччі. Прикрих випадків не трапилося.