Теребовлянщина: служба зайнятості працевлаштувала трактористів, токарів, автослюсарів

PM134image002Пріоритетним напрямком економіки Теребовлянщини є сільське господарство. Тому районний центр зайнятості (РЦЗ) значну увагу приділяє роботі з жителями сільської місцевості.

Ні для кого не секрет, що саме вони стикаються з більшими труднощами при вирішенні проблеми зайнятості, ніж міські жителі.

Це пояснюється багатьма причинами: особливостями регіонального ринку праці, станом сільського господарства, транспортним сполученням.

Читайте також. Підволочиськ: безробітні шукають себе у бізнесі, здебільшого — у торгівлі

Від початку цього року за пошуком роботи до Теребовлянського РЦЗ районного центру зайнятості звернулося понад 1200 жителів села. 651-го сельчанина вдалося працевлаштувати. 169 залучали до робіт тимчасового характеру. 209 проходили професійне навчання, шестеро отримали безкоштовні ваучери для підвищення своєї конкурентоспроможності за професіями плодоовочівник, тракторист та напрямком «Виробництво та переробка продукції рослинництва». Загалом 10 мешканців сіл, які мали статус безробітного, за сприяння райцентру зайнятості зайнялися підприємницькою діяльністю у сферах торгівлі та обслуговування населення.

Фахівці РЦЗ з числа безробітних підібрали на замовлення місцевих ПОП «Тернопільське», ПрАТ «Мшанецьке», ТзОВ «Агрофірма Дружба», «Агрокомпанія Дружба», ПАП «Крок», ТОВ АП «Колос 2» трактористів, токарів, слюсарів-ремонтників, автослюсарів.

Читайте також. Ринок праці: на Тернопіллі за 6 місяців створили 7591 нове робоче місце (Фото)

Розширити уявлення щодо самозайнятості у сільському господарстві, визначити основні альтернативні напрямки сільськогосподарської діяльності, дізнатися про стан, перспективи економічного розвитку регіону допомагає шукачам роботи участь у таких семінарах, які проходять в райцентрі зайнятості, як: «Ефективне ведення сільського господарства», «Питання організації зеленого туризму», «Служба зайнятості – працівникам села».

Цьогоріч завдяки виїзним акціям РЦЗ із використанням мобільному центру професійної орієнтації жителі сіл Ілавче, Дарахів, Хмелівка, Ладичин мали нагоду скористатися профорієнтаційними та інформаційними послугами служби зайнятості. Селяни дізналися про актуальні вакансії, порядок реєстрації у службі зайнятості, про організацію професійного навчання за робітничими професіями, зокрема, в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Читайте також. Монастирищина: більше половини безробітних – жителі села

Поряд із цим, фахівці районного центру зайнятості детально розповіли про можливість за допомогою ваучера на навчання здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію людям, яким більше 45 років і страховий стаж яких не менше 15 років.

Софія Левицька