Теребовлянщина: невідомі спустили ставок – загинула тонна риби (Відео)

рибаТонна риби нещодавно загинула через те, що хтось спустив воду у ставку в селі Іванівка на Теребовлянщині. Ставок уже не врятувати.

Воду спускали кілька разів, востаннє – позаминулого тижня, проте рибу, що загинула, не утилізували. Місцеві з острахом чекають спеки, адже сморід навколо водойми вже сильний. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.  

Читайте також. Під Тернополем у Сереті загинула риба. Водоканал винен? (Відео)

Без води, встелений мертвою рибою. Так виглядає сільський ставок в Іванівці Теребовлянського району. Його спустили минулого тижня, розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об’єщик. Частину риби, а це – три двохсотлітрових бочки переважно карасів, хоча траплялися короп і щука, місцеві мешканці встигли врятувати, переселили в іншу водойму. Решта риби загинула.

- Загинуло близько тонни карася на загальну суму близько 30 тисяч. Масштаби вражають, бо спека, риба спливла, животи поздувалися, сморід несамовитий, – розповідає пан Об’єщик.

Читайте також. У сітки браконьєрів на Дністрі потрапила морена – риба, занесена до Червоної книги (Відео)

Хто і навіщо спустив водойму – невідомо. На місці вже побували працівники рибоохорони, екологи взяли проби води, обставини з’ясовують правоохоронці.

- Неофіційно місцеві кажуть питати голову, бо він усе добре знає: хто робив і для чого. Сільський голова розводить руками каже, що не знає, хто це зробив, це невідомі, хоча видно, що дамба просто розкопана лопатами. В самому центрі села розкопати дамбу, щоб ніхто не бачив, неможливо. І нікуди не повідомити, – вважає Андрій Об’єщик.

Читайте також. Заліщицький район: у ландшафтному заказнику державного значення зрубали більше 40 дерев (Відео)

Натомість сільський голова взявся вирішувати проблему власноруч, розповідає Андрій Об’єщик. Слова підтверджує відео з місця події. Сільський очільник відкрив канал, щоб випустити мертву рибу за течією вниз, у ще один ставок. Цього робити аж ніяк не можна було, кажуть фахівці.

Навколо водойми - сморід. Масове скупчення і загнивання риби може спричинити поширення інфекцій і навіть епідемію. Зібрану в одній водоймі рибу треба негайно утилізувати. Як? Вирішить ветеринарна служба. Очевидно, доведеться спалити на переробному заводі. Як бути з самою водоймою, повинна вирішити комісія з надзвичайних ситуацій, кажуть фахівці.