Теребовлянщина: діти самі виготовляли “жайворонків” для вояків АТО

жайворонкиНа Теребовлянщині діти виготовляти «жайворонків» для бійців АТО, повідомив сайт ОДА сьогодні, 6 березня.

Відродити народні традиції, дати учням поняття про обряд закликання пташок, актуалізувати їх знання про обрядові пісні-веснянки, хороводи – таку мету поставили перед собою вчителі початкових класів Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру. Саме вони ініціювали проект «Пташок закликаю до рідного краю».

Читайте також. Вареники — відрами, а голубці — 40-літровими каструлями передають воякам з Тернополя (Фото)

Як інформують у Теребовлянській райадміністрації, йдучи до свята-обряду закликання пташок, учні разом із вчителями не тільки готували номери художньої самодіяльності, а й організували справжній майстер-клас із випікання весняного печива у вигляді пташок – «жайворонків», «голубків». Треба було бачити, як світилися очі у дітей, як вправно працювали їхні руки, коли вони готували білкову масу, а потім оздоблювали, розфарбовували своїх «жайворонків».

І ось у зазначений день у святково прибраній залі зібралися учасники та гості свята-обряду. Всі присутні змогли побачити виставку учнівських «жайворонків», послухати розповіді про птахів, обрядові пісеньки, подивитися інсценівки, розгадувати загадки, взяти участь у весняних хороводах.

Читайте також. Громада Шумщини відправила на схід 25 тонн вантажу допомоги (Фото)

Під кінець свята учні почастували присутніх своїми смаколиками, а потім разом усі вирушили на подвір’я школи-центру. Тут усі хлоп’ята і дівчата на символічному дереві розвішували частину напечених «жайворонків» і закликали птахів співами: «Пташок викликаю з теплого краю. Летіть, соловейки, на нашу земельку!».

Другу частину своїх напечених пташок-«жайворонків» – вісників миру – діти передали волонтерам. Учні навчально-реабілітаційного центру захотіли пригостити своєю випічкою славних наших героїв – захисників Вітчизни й таким чином передати їм тепло своїх дитячих сердець і віру та впевненість у нашу перемогу й мир в Україні.

- Ми пишаємося вами, наші герої! Бережіть себе і, мов ті «жайворонки», з перемогою повертайтесь додому! - казали діти.

Софія Левицька