Тепловики Тернопіллі вже перевищили ліміт газу у січні на 36,3%

газПідприємства-виробники цукрової продукції на Тернопіллі перевищили ліміти споживання природного газу.

Про це йшлося на засіданні обласного Антикризового енергетичного штабу під керівництвом заступника голови Тернопільської обладміністрації Леоніда Бицюри, повідомив сайт ОДА 20 січня.

Читайте також. Завдяки канікулам у Тернополі економлять на опаленні 100 тис. грн щодня

Про дотримання доведених обсягів споживання природного газу на Тернопільщині доповів начальник відділу енергетики та енергозбереження управління розвитку транспортної інфраструктури, паливно-енергетичного комплексу та зв’язку департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму Тернопільської обладміністрації Микола Михальський.

- Завдяки вжитим заходам, у бюджетній сфері області протягом вересня-грудня 2014 року досягнули скорочення споживання природного газу в середньому на 9% до доведених обсягів споживання, - каже він. - У 2014 році в бюджетній сфері перевели на використання альтернативних видів палива котельні 40 установ та організацій (у закладах освіти і науки – 26, охорони здоров'я – 8, культури -3, соціального захисту населення – 3 – прим.).

Читайте також. На Тернопіллі сподіваються скоротити споживання природного газу ще на 21% (Фото)

Провели, як він каже, і часткову санацію із заміною віконних і дверних блоків, утеплення фасадів і горищ у 432 будівлях бюджетної сфери. Станом на 01.01.2015 року забезпечили стовідсоткову оплату спожитого у 2014 році природного газу.

- Перевищення ліміту споживання природного газу промисловою групою споживачів відбулось внаслідок роботи підприємств-виробників цукрової продукції з нарощенням обсягів виробництва у 2,1 раза порівняно з аналогічним періодом минулого року, - зауважив Микола Михальський.

Потреба природного газу на період вересень-грудень 2014 року тільки на підприємствах цукровиробництва була на 53% більшою за споживання природного газу за аналогічний період  2013 року, а у вересні 2014 року - втричі вищою за доведені обсяги споживання, у жовтні-грудні 2014 року вона складала від 80 до 90% обсягів споживання всієї промислової групи споживачів області.

- Тож ці підприємства, відповідно до урядових доручень, уклали прямі договори на постачання та проведено передоплату за природний газ, - уточнив чиновник.

Читайте також. Тернопіль: ті, хто має індопалення, тепер платять за мережі також

Керівник обласного Антикризового енергетичного штабу Леонід Бицюра відзначив роботу з питання забезпечення скорочення споживання та оплату за спожитий природний газ підприємствами комунальної теплоенергетики, зокрема, КП ТМ ТМР «Тернопільміськтеплокомуненерго» незадовільною.

- Незважаючи на розроблені та частково реалізовані оперативні організаційні та технічні заходи щодо скорочення споживання природного газу, ці підприємства допустили перевищення доведених обсягів споживання природного газу у листопаді на 48,6%, у грудні - на 25,6% та за 10 днів січня 2015 року – уже на 36,3%, - констатував він.

Чиновник доручив представникам штабу посилити роботу щодо забезпечення скорочення обсягів споживання природного газу та належного проходження опалювального сезону.

Довідково. Відповідно до постанови Кабміну від 09.07.2014 р. №296 обладміністрація провела розподіл доведених до споживачів області лімітів природного газу для потреб бюджетних установ та організацій, теплогенеруючих і теплопостачальних організацій, промислових споживачів у розрізі газопостачальних організацій (ПАТ «Тернопільгаз» та  ПАТ «Тернопільміськгаз»).

Софія Левицька