Степанов застеріг українців щодо Covid-19: “Всьому є межа” (Відео)

Кількість ліжкомісць, відведених в Україні для лікування хворих на Covid-19, має межу, а кількість госпіталізованих пацієнтів із цією недугою стрімко більшає. Так, за останню добу в Україні було госпіталізовано 924 хворих на коронавірус.

Про це повідомив вранці 22 жовтня під час брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Всьому є межа. І є межа здатності нашої медичної системи надавати медичну допомогу”, – попередив міністр.

Читайте також: Україна перетнула межу у 7 тисяч нових випадків Covid-19 за добу

Максим Степанов пояснив: крім хворих на коронавірус, в Україні є хворі і з іншими недугами, які потребують термінової госпіталізації.

"У нашій країні є можливість виділити до 52 тисяч ліжок в закладах охорони здоров'я для лікування коронавірусної хвороби... Це 30 відсотків від загальної кількості ліжок... МОЗ готується до різного розвитку подій, тому був розроблений 4-рівневий план дій у разі погіршення епідемічної ситуації", - заявив Максим Степанов.

Читайте також: Глава МОЗ сказав, коли медики обиратимуть, кого з хворих на Covid-19 рятувати (Відео)

Водночас міністр наголосив: якщо кількість хворих на коронавірус в Україні і далі буде стрімко збільшуватись, настане момент, коли не вистачатиме ні ліжкомісць, ні лікарів. Щоб цей колапс не настав, застеріг українців Максим Степанов, треба неухильно виконувати розроблені МОЗ застережні заходи щодо Covid-19.

"Для цього просто треба добримуватись правил щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби", - пояснив міністр.