Тенденції: на Тернопіллі більше дітей народжується, але й більше помирає

171550785На Тернопільщині, за порівняльними даними І кварталу цього і минулого року, зросла народжуваність. Але показники смертності теж «стрибнули».

Йшлося про це нещодавно на засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ТОДА.

Читайте також. “Грудне молоко є першою їжею немовляти та незамінними ліками”, – каже тернопільський неонатолог

Там підсумували роботу галузі охорони здоров’я за І півріччя 2014 року з виконання пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку. Також фахівці обговорили хід виконання наказу головного управління охорони здоров’я облдміністрації від 09.09.2011 р. № 397 «Про затвердження заходів щодо зниження дитячої смертності в області на період до 2013 року» та удосконалення дерматовенерологічної допомоги населенню в Монастириському та Збаразькому районах. Участь у засіданні взяла заступник голови Тернопільської ОДА Наталка Михно.

Розпочали засідання колегії із хвилини мовчання за бійцями із Тернопільщини, котрі загинули в зоні АТО. Опісля в. о. директора департаменту охорони здоров’я ТОДА  Віктор Овчарук наголосив на важливості підтримки сімей загиблих і постраждалих військових в зоні АТО.

Читайте також. Шок: більше чверті тих, хто прийшов тест на гепатит, отримав позитивний результат (Фото)

– Завдання працівників медичної сфери – формувати здоровий генофонд нації та якісно надавати медичні послуги,  – підкреслила Наталка Михно. – Дуже боляче чути від громадян, які приходять на прийом, про те, що в окремих випадках за лікування у них вимагали «подяку». Тому хочу нагадати: найбільшою винагородою для медика є здоровий пацієнт.

Також вона подякувала керівникам медичних закладів, які знаходять шляхи та можливості для покращення умов і розвитку установ. Про позитивну динаміку народжуваності, зокрема повідомила головний спеціаліст – педіатр департаменту охорони здоров’я ТОДА Майя Голяк.

Читайте також. Тернопіль: через брак грошей життя 200 хворих із нирковою недостатністю – під загрозою (Фото)

– За перше півріччя 2014 року на Тернопільщині народилося 5699 дітей, що на 134 дитини більше, ніж торік за аналогічний період, – зазначила пані Майя.

Разом із тим, за словами головного спеціаліста – акушера – гінеколога департаменту охорони здоров’я ТОДА Олексія Федченка, зросла й загальна смертність – 7,4% цьогоріч порівняно з показником 2013 року (7%).

Читайте також. У Тернополі виготовляють протези, яких більше ніде в Україні немає (Фото)

– Високий рівень смертності зареєстрований у Монастириському, Збаразькому, Теребовлянському, Підволочиському, Бережанському, Борщівському та Гусятинському районах, – продовжив фахівець. – Також зріс показник дитячої смертності: із 5% минулого року до 7,9% – за перше півріччя цього року.