Температура у Тернополі буде суттєво вищою за норму. Чекайте туманів

дорога-nУ неділю, 16 лютого, синоптики прогнозують у день до 8 град. тепла. Увесь цей тиждень денна температура буде плюсовою. Більше того, від  13-14 числа теплішатиме і вночі.

Читайте також. На “Битву на озері-2014″ у Тернопіль приїдуть екстримали з усієї України (Фото)

Температура повітря на території України протягом поточного та до середини наступного тижня буде суттєво вищою від норми. Про це повідомив 10 лютого Микола Кульбіда – директор Українського гідрометеорологічного центру.

– Температурний режим буде значно вищим за норму. У нічні години показники стовпчиків термометрів утримуватимуться на позначках 0…+5 °С (лише подекуди вони опускатимуться до -1…-2 °С). Найтепліше вночі буде в Криму і на Закарпатті – +5…+10 °С. Удень температура коливатиметься в межах +3…+8 °С, а на Закарпатті, Прикарпатті, у степовій частині Криму і на півдні Криму максимальний температурний режим буде сягати +10…+15 °С, – сказав Микола Кульбіда.

Читайте також. Для розчищення доріг застосовують механізми, яким понад 30-40 років, – дорожники

Також він зазначав, що з небезпечних явищ протягом найближчих днів по всій території країни очікуються густі тумани, видимість становитиме 100-500 м. А на річках у зв’язку підвищеним температурним режимом розпочався процес руйнування льодового покриву, що призводить до формування заторів криги (це стосується басейну Дністра, що на Тернопіллі).

- У цей період закликаємо громадян, особливо любителів зимової ловлі риби, бути дуже обережними при виході на лід. Адже структура льоду вже змінилася й продовжує змінюватися. Крім того, у зв’язку з густими туманами, закликаємо водіїв бути пильнішими на автошляхах», – підкреслив директор Укргідрометцентру.

Читайте також. Чадний газ – безбарвний і без запаху, тому він і є наднебезпечним, нагадують рятувальники Тернопілля

Також Микола Кульбіда звернувся до засобів масової інформації з проханням у висвітленні прогнозу погоди використовувати офіційну інформацію, щоб не дезінформувати громадян. Повідомили про це в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Довідково. Василь Сніцар - начальник відділу Департаменту реагування на надзвичайні ситуації, повідомив, що протягом минулого тижня на території України виникло дві надзвичайні ситуації (державного та об’єктового рівнів), унаслідок яких загинуло 15 і постраждало 6 осіб; зареєстрували 1094 надзвичайні події. За матеріалами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, врятували 59 осіб. Ліквідували 974 пожежі (врятовано 53 особи та не допущено знищення вогнем 356 будівель і 28 одиниць техніки). Загинуло у вогні 90 осіб.