«Тато так заповів» – колишній упівець у США заповів пожертви з похорону на лікування українських військовослужбовців

William Kutzer
William Kutzer

Засновниця благодійного фонду  Revived Soldiers Ukraine («Відроджені солдати України») Ірина Ващук, яка вже тривалий час проживає в США,  на своїй сторінці в Facebook  повідомила про смерть на 94 році життя колишнього воїна УПА пана Василя (William Kutzer).

Перед тим, як відійти у вічність 8 жовтня 2019 року, пан Василь попросив свою доньку всі пожертви зі свого поховання передати  на потреби благодійної організації Revived Soldiers Ukraine і поранених українських військовослужбовців, які лікуються в США.

Рідні пана Василя зателефонували Ірині Ващук і попросили прийняти кошти зі словами: «Тато так заповів».

У 1944 році хлопець з українського села Колочава у 18-річному віці вступив в Українську Повстанську Армію. В 1947 році емігрував  до Німеччини, а 17 березня 1950 року переїхав до Сполучених Штатів. Спочатку працював на шахтах Пенсільванії, а згодом перебрався до містечка Трой  в штаті Нью-Йорк. Там  працював майстром-муляром.

Усе своє життя пан Василь пишався, що він українець, був одним із засновників Української католицької церкви Покрови Святої Богородиці, членом Українського конгресового комітету Українського клубу у Ватервлиеті. Завжди цікавився новинами з Батьківщини, гостро переймався проблемами українських воїнів.