Тарифи на тепло для різних користувачів зросли на 26,7%, а ціна на газ – на 35,3% (Відео)

теплоВід 1 червня зросли тарифи на тепло для бюджетних установ. Незабаром ціни  на такі послуги можуть змінитися для всіх.

Читайте також. Зростання цін: поліс “Автоцивілки” – на 30-40%, світло – на 10-40% (Графіка)

Таку постанову прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Це вже втретє від початку цього року змінюється тариф на тепло для бюджетних установ. Зумовлене подорожчання змінами ціни на газ, пояснюють у комунальному підприємстві “Тернопільміськтеплокомуненерго”. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Із 1 січня цього року тариф на тепло для бюджетних установ знизили. Пов'язано це було із новими цінами на газ на початку року. Далі - два підвищення вартості газу: із 1 квітня та із 1 травня. Це призвело до зростання тарифів на тепло.

Читайте також. Газ для людей подорожчав на 50-60%, зросли ціни і для підприємств та організацій (Відео, Графіка)

- Порівняно з тарифами, які були у кінці грудня, відбулося зростання для бюджету та інших користувачів на 26,7%. При цьому ціна на природній газ зросла на 35,3%, - розповідає заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Володимир Онишків.

У структурі тарифу на опалення величезну частину займає саме блакитне паливо - 85%. Решта - витрати на електроенергію, зарплату та інше. Ймовірно, з 1 липня тариф на тепло зросте і для звичайних споживачів. Про це у "Тернопільміськтеплокомуненерго" стверджувати не беруться. Постанови щодо такого  подорожчання підприємство від Національної комісії ще не отримувало.

- Наразі з 26 квітня всі повноваження зі встановлення тарифів перейшли до Національної комісії. Зараз вже не виконавчий комітет буде встановлювати тарифи на послуги з централізованого опалення і водопостачання гарячої води, а безпосередньо Нацкомісія. Докладно про це можна буде говорити тоді, коли з’явиться постанова Національної комісії. Наразі такої постанови немає, - каже Володимир Онишків.