Плата за опалення: у Мінфіні зробили прогноз до кінця сезону

Фото – Фейсбук Сергія Марченка

У Міністерстві фінансів України прогнозують нижчий рівень цін на опалення, ніж торік, оскільки ринкова ціна на газ наразі нижча, ніж під час минулого опалювального сезону.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю виданню “The Page”, пише “Економічна правда“.

“На ринку з’явилося більше постачальників газу. Одним із таких постачальників є НАК “Нафтогаз”. На ринку газу немає монополії, а є можливість вибирати. Є ринок і є ринкова ціна”, – сказав міністр.

За його словами, система субсидій щодо сплати за житлово-комунальні послуги є незмінною.

“Передбачаємо наступного року 36,6 млрд гривень на виплату субсидій. Їх отримають саме категорії, які найбільше цього потребують – чий родинний сукупний дохід не дозволяє безболісно сплачувати за житлово-комунальні послуги. Показник субсидії розраховується з огляду на сукупний дохід сім’ї, площа приміщень, в яких вона мешкає”, – пояснив Марченко.

“На карантин закривали бізнес, відбулося падіння економічної динаміки. Тому поки зарано казати, якою буде кількість субсидіантів. Виходимо із припущення, що з огляду на вартість газу і рівень соціального забезпечення їх буде не більше, ніж торік”, – додав він.

Читайте також: “Нафтогаз” назвав ціну голубого палива для населення на жовтень

Нагадаємо, раніше НАК “Нафтогаз-України” повідомляв, що ціни на голубе паливо для населення на жовтень залишаються такими ж, як у вересні.

Опалювальний сезон у більшості міст України уже стартував.