Тарифи на газ для українців у грудні змінились

газ-горілка до якої підносять сірникГолубе паливо для українців у грудні стало дешевшим. Крім того, знижується і гарантована ціна, яку за державною програмою українці будуть сплачувати за газ до кінця цього опалювального сезону.

Про нову ціну на голубе паливо на грудень, що на 13% нижча, як у попередньому місяці, повідомив “Нафтогаз України”.

Там пояснили, що хоч на європейських ринках ціна на газ у грудні не падає, нижча ціна сформована за підсумками листопада.

"У грудні 2019 року ціна на природний газ для споживачів, які купують газ на умовах ПСО, складе 4 277 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат). Це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року. Незважаючи на те, що за результатами біржових торгів ринкова ціна газу на українському ринку за останній місяць не знижувалася, регульована ціна в грудні 2019 року знизилася відповідно до заявленої вартості розмитненого в листопаді газу", - повідомилив НАК "Нафтогаз України".

Крім цього, "Нафтогаз" встановив гарантовану ціну, що буде діяти з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону. Вона зафіксована на рівні 5500 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів).

"Ця пропозиція дозволить захистити побутових споживачів від різкого подорожчання газу, яке може відбутися в першому кварталі 2020 року", - заявили у НАК і підкреслили, що гарантована ціна на 12% нижча від регульованої, за якою "Нафтогаз" продавав газ захищеним споживачам в січні-квітні цього року. Тоді оптова ціна для споживачів в рамках ПСО становила 6 236 грн за тисячу кубометрів.

"Кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів в кожному регіоні залежить від витрат на транспортування газу магістральними і регіональними газопроводами, а також від націнки газзбутів.

З урахуванням поточних транспортних тарифів кінцева роздрібна ціна з ПДВ складе від 7,2 до 7,8 грн за куб. м газу (проти 8,5 грн за куб. м в 1 кварталі 2019 року)", - пояснили в "Нафтогазі".

Читайте також: Ціни на газ: в українців є можливість обрати тариф на опалювальний сезон (Відео)

Як повідомляла ІА «7 Днів-Україна», раніше Уряд України затвердив програму «Гарантована ціна на газ», в рамках якої зобов’язав НАК «Нафтогаз України» зафіксувати ціну на голубе паливо до кінця цього опалювального сезону на рівні на 7% нижче, як у попередньому році.

Як повідомляв раніше Кабмін, відпускна ціна газу від НАК «Нафтогаз України» для учасників програми з 1 січня до травня 2020 року мала становити 6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства).