“Тарифний меморандум”: влада сказала, чого чекати українцям впродовж опалювального сезону (Відео)

До кінця опалювального сезону, тобто до квітня 2022 року, тарифи на централізовану подачу тепла і гарячої води для населення в Україні зростати не будуть.

Як повідомляє 5 канал, такий головний месидж українцям передав Президент України під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад.

Щоб комунальні теплопостачальні організації не збанкрутували на тлі подорожчання газу, а тарифи для населення вдалося втримати від зростання найближчі пів року, Уряд України знайшов вихід – компенсацію міським бюджетам із державного у вигляді субвенції. Про це й підписали відповідний “тарифний меморандум”.

Згідно з Меморандумом, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не зростатимуть. Ціна газу становитиме 7,4 грн за 1 кубометр для населення та 13,6 грн за 1 кубометр для бюджетних установ.

На субвенції Кабмін хоче виділити 11 мільярдів гривень. Мери кажуть, що цього не вистачить і отримають субвенцію із держбюджету не всі міста.

Читайте також: В Україні нові тарифи на електрику для населення: Прем’єр назвав суми (Відео)

Тим часом з 1 жовтня в Україні вступив у дію пільговий тариф на електроенергію для населення. За твердженням Міненерго, до 250 кВт*год на місяць споживають 80% українців. Саме для них електрика від сьогодні й подешевшала порівняно з попередніми місяцями до 1,44 грн за кВт-год.

Більше подробиць про майбутнє опалювального сезону напередодні його початку - у сюжеті 5 каналу