Тарас Чорновіл розповів, чому миротворці не можуть стати партнерами України

vbhІніціативу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо покрокової деокупації Донбасу через поступове визволення від окупантів окремих населених пунктів і тісної взаємодії військово-цивільних тимчасових адміністрацій із силами миротворців ООН на проблемних територіях прокоментували на Польському радіо.

Зокрема, видання наводить слова політичного експерта Тараса Чорновола, який сказав, що сподівання Авакова на співпрацю українських військових та адміністраторів із миротворчою місією ООН безперспективні. Він нагадав, що миротворці в принципі не можуть стати партнерами України з відновлення суверенітету над окупованими територіями:

– Але насправді, місія не приходить на допомогу нам. Місія приходить виконувати мандат ООН. І для місії обидві сторони конфлікту однаково відсторонені. Тому план Авакова – це є мрійництво. Для міжнародних місій є абсолютно стандартна ситуація, але цю ситуацію зараз не готова сприймати Росія. Вона має право «!вето» в Радбезі ООН і тому це питання є відтягнутим в часі. Мінські домовленості мають багато проблем і вони не виконуються, а термін їх виконання давно сплив. Їх тримають лише формально, бо той, хто першим від них відмовиться, той програв дипломатичну гру. Але реальна основа тепер – миротворці в тій формі, яка зараз озвучена.