Тарас Березовець: отрута «Новачок» може зруйнувати майбутнє російських олігархів, що мають у Великобританії майно і рахунки

1Після отруєння у Великобританії росіянина, колишнього, а, можливо, теперішнього розвідника Сергія Скрипаля британский премьєр-міністр Тереза Мей виступила із різкою заявою щодо РФ.

Коментуючи ситуацію у Фейсбук, український експерт, політолог Тарас Березовець сказав, що жвава інтрига зараз закручується у Великобританії. Після виступу прем’єра Терези Мей, яка безпосередньо звинуватила Росію в замаху на життя «крота» МI6 Сергія Скрипаля, російського посла викликали для дачі пояснень в Форін офіс.

Як стверджує Березовець, російському послу надали результати криміналістичної експертизи. Скрипаля та його доньку отруїли нейропаралітичний речовиною російського виробництва «Новачок». Її розробили в СРСР в 1970-х. Мей пред’явила Росії ультиматум. Британці будуть чекати роз’яснень Москви. У середу Мей пообіцяла оприлюднити відповідні заходи уряду Її Величності.

Читайте також: «Наказ явно надійшов з Росії», — США підтримали ультиматум Великобританії в справі отруєння Скрипаля

На цей раз все набагато серйозніше, ніж після вбивства Олександра Литвиненка, каже Березовець. І одним бойкотом Чеспіонату світу з футболу, що має відбутися в Росії, справа може не обмежитися. Розслідування по Скрипалю пройшло в безпрецедентно короткий термін на відміну від справи Литвиненка. Інтрига закручується навколо того, чи захоче Великобританія звернутися за допомогою до союзників по НАТО. Також під питанням майбутнє багатьох російських олігархів, що мають на території Сполученого Королівства майно і рахунки.

Нагадаємо. Минулого тижня біля одного з торговельних центрів у Солсбері у Великобританії були виявлені двоє людей у непритомному стані. З’ясувалося, що це — колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, а також його дочка Юлія. Постраждалі в лікарні в критичному стані.   Скрипаль отримав притулок у Британії після обміну розвідниками між Росією і США в 2010 році.

Читайте також: Прем’єр-міністр Великобританії: у Росії виробляли речовину, якою отруєно колишнього офіцера ГРУ та його дочку

На заяви Терези Мей вже відреагував російське МЗС. Там назвали звинувачення британського прем'єра "цирковим шоу".

Як зазначила офіційний представник відомства Марія Захарова, мова йде про чергову інформаційно-політичної кампанію, засновану на провокації. Захарова також порадила Лондону, перш ніж складати нові казки, спершу розповісти, чим закінчилися кримінальні справи Литвиненка, Березовського й інших людей, що померли на британській землі при загадкових обставинах. Напевно, в Росії не розуміють, що терпець навіть у британців закінчується.