ЗМІ назвали ділянки на Донбасі, де навесні може відбутись розведення військ (Мапа, Відео)

ф3Ділянками на лінії розмежування на Донбасі, де навесні цього року має відбутись розведення військ, можуть бути Жованка (передмістя Горлівки) та Гнутове на Донеччині. Такі вірогідні місця розведення називають українські ЗМІ.

Відповідно до домовленостей глав держав-членів “нормандської четвірки”, до березня 2020 року на лінії фронту на Донбасі має відбутись розведення віськ на трьох ділянках.

Читайте також: Результат «нормандських» переговорів: повна версія прес-конференції Зеленського, Меркель, Макрона і Путіна (Відео)

Ці ділянки поки визначаються – на мінських переговорах 16 січня Україна запропонувала три ділянки для майбутнього розведення військ. Ще по три запропонували паредстивники самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”.

Читайте також: Що на Донбасі має змінитись за лічені тижні внаслідок домовленостей «нормандської четвірки» (Відео)

Як повідомляє “Громадське” з посиланням на свої джерела, на мінських переговорах сторони дійшли попередньої згоди про можливість розведення сил на лінії розмежування біля пункту пропуску “Гнутове”.

"Українська сторона пропонує розвести сили в районі залізничного мосту у Станиці Луганській, поблизу Авдіївки, Новоселівки Другої та в районі пункту пропуску «Гнутове». Зі свого боку, Росія наполягає на розведенні в районі населених пунктів Щастя, Веселогорівка, Розсадки, Широкине, поблизу Авдіївки та КПВВ «Гнутове». У підсумку сторонам остаточно вдалося домовитися лише про розведення сил біля пункту пропуску «Гнутове», сказало hromadske друге джерело у ТКГ", - пише видання.

Решта ділянок обговорять на наступному засіданні в Мінську 29 січня.

Читайте також: Україна на переговорах в Мінську висунула нову ініціативу з мирного врегулювання ситуації на Донбасі (Відео)

ф2

Тим часом 5 канал повідомляє, що одним із можливих місць розведення може бути Жованка, яка є околицею Зайцевого, що своєю чергою є передмістям окупованої «ДНР» Горлівки.

Читайте також: Мешканці села у «сірій зоні» просяться в Україну (Відео)

Мешканців Жованки представники групи Цивільно-військового співробітництва днями збирали на збори, щоб пояснити, що означає на практиці розведення військ.

ф1

Українські військові, які тримають оборону під Жованкою, кажуть, що з початку цього року російські окупанти тут несподівано припинили не тільки обстріли, а й укріплення позицій.

Більше про ситуацію на лінії фронту під Жованкою та ставлення мешканців селища до можливого розведення військ на цій ділянці - у сюжеті 5 каналу