Такої масштабної паніки в окупантів Донбасу ще не було: самі придумали “план наступу ЗСУ” з виходом на кордон з РФ (Відео, Мапа)

ф9Бойовиків “ДНР” так налякало, що за два останні місяці українські військові без порушення Мінських угод звільнили від окупантів 5 сіл Донбасу, що бойовики з переляку самі намалювали план, як українські військові і далі будуть звільняти Донбас і вийдуть на кордон з РФ.

Бойовики регулярно без всяких доказів впродовж трьох років війни на Донбасі заявляють про підготовку “наступу ЗСУ”, та планів “наступу для ЗСУ” окупанти не складали ще ніколи.

Цього разу страх бойовиків, очевидно, довів їх до паніки, бо окупанти публічно оголосили цей “план” ще й намалювали “карти”. Найпершою метою бойовиків, очевидно, було залякати мешканців окупованого Донбасу.

“Офіційну” заяву робив так званий “заступник командира оперативного командування ДНР” Едуард Басурін. Екстрене повідомлення бойовиків ввечері 5 лютого опублікували сепаратистські ЗМІ та “офіційні” так звані “міністерства ДНР”, включно з “Міністерством інформації“.

Читайте також: Далі — окупований Первомайськ: як українські військові вирівняли лінію фронту на Донбасі (Відео)

Як заявляв Басурін, про те, що українські військові нібито готують наступ, доповідає розвідка бойовиків.

При цьому "розвідданими" бойовик назвав якісь ефемерні повідомлення місцевих мешканців Донбасу і ... заяву Головнокомандувача ЗСУ (на сайті Міноборони з трьома фото опубліковане коротке повідомлення про поїздку Віктора Муженка на Донбас в середині листопада 2017 року і нараду з командирами про готовність підрозділів ЗСУ до зими). Як із цього можна було отримати "розвіддані" - відомо, очевидно, лише нездоровій фантазії бойовиків.

Фото з сайту Міноборони Україин, з якого "розвідка ДНР" взяла "розвіддані"
Фото з сайту Міноборони України, з якого "розвідка ДНР" взяла "розвіддані"

Назвав Басурін і дату придуманого бойовиками "наступу ЗСУ"- між виборами президента Росії (18 березня) і ЧС з футболу (14 червня-15 липня).

Читайте також: «ДРГ відкидаю зразу», — Ходаковський про обстріл в Донецьку

Знаком, що "наступ" готується, Басурін назвав "замах" на "міністра оборони ДНР" - вибух у "міністерстві" ввечері 1 лютого, який самі ж сепаратисти висміяли як недолугу спробу бойовиків вчинити інсценізацію "теракту".

Читайте також: «Замаху на міністра оборони ДНР не було» — російський найманець «Ольхон»

Однак паніка в бойовиків "ДНР" такої сили зараз, що вони вважають, що вже до кінця літа цього року українські військові звільнять якщо не весь окупований Донбас, то значну його частину аж до кордону з Росією.

Принаймні, такі плани змалював за Генштаб ЗСУ представник так званого "міністерства оборони ДНР" Едуард Басурін.

ф1

За його словами, українські військові нібито мають намір наносити основний і додатковий удар для звільнення Донецька. 28-а бригада ЗСУ, заявив Басурін, має здійснювати головний удар, а 128-а - інший напрямок удару.

ф2ф3

Так званий представник "армії ДНР" заявив, що й "ЛНР" начебто підпаде під наступ українських військових. За придуманим Басуріним сценарієм, на Луганщині штурмові загони 80-ї та 81-ї бригад ЗСУ мали б розбити так звану "армію ЛНР" та вийти на кордон з Росією.

ф4

Обережно - на відео так званого "Министерства информации ДНР" сепаратистська пропаганда бойовиків "ДНР" і "логіка" Басуріна".

Невдовзі після заяви Басуріна сепаратистські ЗМІ написали, що нібито 128-а ЗСУ бригада відмовилась брати участь у "наступі" і її відвели з лінії фронту, а командира відсторонили.

Брехливість цих заяв бойовиків, які і їх "план наступу ЗСУ" спростував сам командир 128-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ (Закарпатський Легіон) Сергій Собко на своїй сторінці у Фейсук, написавши, що про "звільнення" із подивом дізнався з неправдивих повідомлень "розвідки ДНР".

ф5

План, що його оприлюднив Басурін, розкритикували й інші бойовики. Зокрема, колишній польовий командир бойовиків "ДНР" і "перший комендант" окупованої Горлівки Ігор Безлер на сторінці у соцмережі висміяв Басуріна за недолугі фантазії і переляк.

"Карти наступу ЗСУ", намальовані командою Басуріна, Безлер назвав "синіми кляксами".

"Подивився на карту, посміхнувся, плюнув, пішов пити каву", - так описав "цінність" плану Басуріна і бойовиків "армії ДНР" Безлер.

ф6

Вочевидь, з переляку в паніці бойовики нафантазували такого, що професійні військові ЗСУ із цього "свого плану наступу" вже добу сміються.

Тішить одне: проросійські бойовики добре знають, що звільняти від них окупований Донбас українські військові будуть. Тому страх і паніка в бойовиків тепер будуть постійними відчуттями. Відтак окупантам краще малювати не "плани наступу ЗСУ", а плани своєї втечі.