“Ситуація дуже складна” – Порошенко розповів послам “G8” про Донбас

imagesПрезидент України Петро Порошенко провів зустріч з послами країн “Великої сімки” та Європейського Союзу. Співрозмовники обговорили координацію подальших дій країн на міжнародній арені для сприяння мирному процесу, передає прес-служба глави держави.

Глава держави висловив подяку за підтримку, яку Україна отримує від провідних країн світу у складній ситуації. “Це — справжній тест для наших відносин”, — наголосив Петро Порошенко.

Президент відзначив важливість співпраці з країнами “Великої сімки” під час зовнішньополітичних подій останніх тижнів — участі у засіданні Європейської Ради, саміті НАТО в Уельсі, робочих візитів до Канади та США.

В цьому контексті Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайетт ще раз підтвердив слова Президента Барака Обами під час зустрічі з Президентом Порошенко, що США віддані підтримці України та розвитку ще тіснішого партнерства з нею.

Глава держави поінформував послів про розвиток подій на Донбасі, зазначивши, що ситуація залишається складною. У той же час, Президент підкреслив, що Україна виконує всі свої зобов’язання згідно з Мінськими домовленостями. За словами Петра Порошенка, запорукою подальшої позитивної динаміки є дотримання домовленостей всіма сторонами, а саме — двостороннього режиму припинення вогню, виведення російських військ, звільнення заручників, а, особливо, контролю за українсько-російським кордоном, створення буферної зони і встановлення в ць ому районі дієвого спостереження та верифікації ОБСЄ.

У зустрічі з Президентом взяли участь посли в Україні США Джеффрі Пайетт, ЄС Ян Томбінські, Німеччини Кристоф Вайль, Франції Ален Ремі, Японії Тоїчі Саката, Італії Фабріціо Романо, Великобританії Саймон Сміт, а також Тимчасовий повірений у справах Канади в Україні Анне Мейсон-Гаусс.