Ситуацію із захворюваністю на коронавірус вдалося стабілізувати, – Шмигаль

фото: Урядовий портал

Сьогодні в Україні офіційно завершився посилений карантин «зимових канікул». Епідеміологи та інфекціоністи наголошують, що ситуацію із захворюваністю на коронавірус вдалося стабілізувати, а медичну систему дещо розвантажити.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів у Фейсбуці про підсумки локдауну.

Якщо на початок грудня в лікарнях було майже 29 тисяч хворих на COVID-19, то зараз ця цифра менше ніж 19 тисяч людей, наголосив Шмигаль.

” У нас немає жодної області, де б показник зайнятих ліжок перевищував 50%. За останні 4 місяці кількість ліжок з підведеним киснем збільшилася до 55 тисяч. У регіони вже відвантажено додатково майже 1,5 млн експрес-тестів. Відпрацьовані нові ефективні маршрути госпіталізації хворих. Розроблено чат-бот для лікарень для внесення кількості й типів вільних ліжок. Оптимізовано звітність для медзакладів, де перебувають хворі на ковідом. Відбувається підготовка до можливого впровадження нової моделі адаптивного карантину, яка дозволить швидко реагувати на спалахи коронавірусу в окремих регіонах. Ми дуже вдячні всім, хто дотримувався і дотримується карантинних обмежень. Саме завдяки вам ситуацію вдалося стабілізувати. А це, у свою чергу, значно зменшило навантаження на наших лікарів, які щодня рятують наші життя”, – написав урядовець.