“Ситуація вкрай напружена”, – Ляшко заявив про перехід України на другий рівень небезпеки поширення Covid-19 (Відео)

Фото – ФБ Головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка

Із добовим приростом у понад 10 тисяч випадків коронавірусу щодня Україна перейшла на другий із чотирьох рівнів небезпеки поширення Covid-19.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України-головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу.

Він пояснив, що через збільшення щодоби кількості нових хворих на коронавірус в Україні з 9 листопада лікарні країни припинили планові госпіталізації, щоб медичні заклади могли збільшити кількість ліжкомісць для хворих на Covid-19. 

“Лікарні приймають виключно ургентних хворих і хворих з коронавірусною хворобою. Ситуація вкрай напружена”, – заявив Віктор Ляшко.

Головний санітарний лікар України пояснив, що максимальна кількість ліжкомісць для хворих із Covid-19 в Україні найближчим часом має зрости з 50-ти до 80-ти тисяч.

“Впродовж місяця 80% цих ліжок буде забезпечено киснем, це буде 60 тисяч ліжок”, – заявив головний санітарний лікар України.

Читайте також: Глава МОЗ сказав, коли медики обиратимуть, кого з хворих на Covid-19 рятувати (Відео)

Як повідомляла ІА 7 Днів-Україна”, раніше МОЗ визначило 4 рівні небезпеки поширення коронавірусу в Україні. На другому рівні у Мінохоронздоров’я передбачали 8-10 тисяч нових хворих коронавірусом на добу, які заповнять у лікарнях 70% ліжок, виділених для лікування пацієнтів із Covid-19. На цьому рівні Україна має збільшити кількість ліжок для хворих до 52 тисяч, буде розгортати госпіталі поза закладами охорони здоров’я, збільшивши кількість медиків за рахунок залучення працівників інших відділень.

Третій рівень – це 11-15 тисяч нових хворих коронавірусом на добу. Заповненість ліжок по країні – 85% і розгортання польових шпиталів.

Більше – у повній версії брифінгу головниго санітарного лікаря України Віктора Ляшка у відео Кабмін.