“Ситуація була дуже дивна”, – у ТКГ сказали, чим завершилось засідання про відновлення режиму тиші на Донбасі (Відео)

Кімната, з якої делегація України бере участь в онлайн-засіданнях ТКГ. Фото – ФБ Гармаша

В ході засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі 28 квітня сторони розглядали питання про відновлення режиму тиші на Донбасі, однак до конкретного рішення справа не дійшла.

Про це представник України у ТКГ Сергій Гармаш завив в ефірі “5 каналу“.

“Ситуація була дуже дивна”, – сказав Гармаш про засідання Тристоронньої контактної групи .

Він пояснив, що на відновленні режиму тиші і запровадженні "Великоднього перемир'я" в ході засідання несподівано почала наполягати Росія. Однак підписати підсумковий документ не дозволила позиція  представників самопроголошених "ДНР" і "ЛНР".

"Ми знайшли компромісні формулювання, але все закінчилося тим, що представники Росії і ОРДЛО заблокували ось це компромісне рішення. З цього я зробив висновок, що весь цей п'ятигодинний "дипломатичний спектакль" був спрямований тільки на те, щоб сказати нам, що вони справді суб'єкти і що вони мають право на якесь реальне врегулювання питань", - резюмував Гармаш.

За словами Сергія Гармаша, наступне засідання Тристоронньої контактної групи заплановане на 19 травня.

Читайте також: Україна заявила про суттєвий прогрес у Мінських переговорах

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", раніше українська делегація в ТКГ інформувала, що в ході засідання безпекової підгрупи ТКГ в першому читанні було погоджено пункти документа про відновлення режиму тиші на Донбасі.

Більше подробиць про засідання ТКГ 28 квітня, в ході якого не вдалося домовитись про новий режим тиші на Донбасі, - у прямій мові Сергія Гармаша у відео "5 каналу".