Ситник пояснив, через що Холодницького можуть зняти з посади

ХолодницькийЙдеться про справу мера Одеси Труханова, якого підозрюють у розкраданні. У записах прослуховування з кабінету Холодницького є інформація, що підтверджує перешкоджання САП.

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник, передає ZN.UA.

За його словами, слідчим НАБУ періодично приходила інформація про деякі дивні і непояснені дії керівника САП і окремих прокурорів.

“Обрана ним лінія поведінки довгий час негативно позначилася на ефективності наших розслідувань і подальшій судовій перспективі ряду справ. … Чим активніше ми розслідували, тим більше тривожних сигналів надходило”, – сказав Ситник.

Він зазначив, що у НАБУ довгий час не було доказів проти Холодницького, але по одній зі справ вдалося отримати конкретну інформацію, яка підтвердила найгірші підозри.

“У справі про розкрадання в одеській мерії. Так от, ми отримали інформацію і зрозуміли, що пускати ситуацію на самоплив неприпустимо”, – повідомив Ситник.

За словами Ситника, у кримінальному розслідуванні проти Холодницького вдалося зібрати докази про порушення закону. У тому числі, ця інформація була отримана з записів прослушки, яка була встановлена у кабінеті Холодницького.

“Матеріали передані слідчої групи ГПУ на предмет оцінки достатності доказів для повідомлення про підозру. По-перше, мова йде про злив інформації про обшуки тим людям, у яких ці обшуки повинні були проводитися”, – заявив Ситник.

По-друге, Ситник заявив про наявні докази про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень.

“Є прокурори, які хочуть нормально працювати, але особи, які обіймають адміністративні посади в САП, не дають їм цього робити. Прокурор приносить “наверх” проекти підозр, але замість розгляду отримує наганяй, і справа гальмується”, – заявив Ситник.

Також йдеться про тиск на суд.

“На записах йдеться про тиск на суд для прийняття незаконних рішень. Зокрема, тиск на суд чиниться з тією метою, щоб суд не розглядав клопотання детективів НАБУ про проведення обшуку в особи, яка є другом Холодницького.

Крім цього, Ситник заявив про докази про підбурювання свідка до дачі неправдивих свідчень.

Ситник уточнив, що мова йде про справи про розкрадання коштів чиновниками мерії Одеси, про справу за заявою в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун за фактом пропозиції їй хабара, справи, що стосується фірми “Золотий мандарин”, яку пов’язують з народним депутатом Логвинським, розслідувань, пов’язаних з е-деклараціями вищих посадових осіб, розслідувань, пов’язаних з бізнес-інтересами власника великого агрохолдингу.

Читайте також: Генпрокурор хоче відставки Холодницького з посади свого заступника і керівника САП

Як повідомлялося раніше, Генпрокуратура і НАБУ направили до дисциплінарної комісії скарги прокурорів на керівника САП Назара Холодницького.

Прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Назар Холодницький був запрошений сьогодні на 10:00 на допит у якості свідка в Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури. Однак на допит він не з’явився.

Генеральний прокурор Юрій Луценко сьогодні, 30 березня, ініціював відставку Холодницького. Луценко звернувся до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) щодо розгляду питання зняття Назара Холодницького з посади його заступника та керівника САП.

Джерело – 112 Україна