Синдром вигорання – «хвороба» соціальних і комунікативних професій, кажуть у Тернополі (Фото)

P2180003-nУ Будинку праці, що в Тернополі, фахівці з профорієнтації міськрайонного та районних центрів зайнятості області пройшли навчання.

Усе – з метою відпрацювання нових методик роботи з клієнтами, підвищення якості надання профорієнтаційних послуг громадянам, які звертаються до служби зайнятості, особливо тих, хто прибув на Тернопілля з окупованих територій і зони проведення антитерористичної операції.

Читайте також. У Кременці проблемами переселенців опікується спеціальна мобільна група

Семінар-нараду відкрила перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. Вона зазначила, що серед багатьох політичних та економічних проблем, які змушена вирішувати сьогодні Україна, особливе місце займають проблеми тих людей, які не за власним бажанням залишають домівки, роботу та їдуть у невідомість.

– Таких людей нині називають вимушено переміщеними, – каже вона. – Кожен – хто чим може намагається допомогти їм. Служба зайнятості, як ніхто, повинна стати для переселенців надійним помічником у пошуку нових місць праці, повинна психологічно підтримати їх. І тут свої найкращі професійні та людські якості мають проявити наші психологи.

Начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Тетяна Білінська та провідні фахівці цього ж відділу Катерина Варнавських і Тетяна Струмецька ознайомили присутніх із цільовими орієнтирами у профорієнтаційній роботі на 2015 рік.

Читайте також. Тернопілля: 77 жителів отримують пенсії за особливі заслуги перед Україною

Майстер-клас щодо застосування прийомів і методів надання екстреної психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях провела для учасників навчання начальник сектору психологічного забезпечення управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Наталія Гесюк.

– Процедура надання психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях має свою специфіку, – сказала вона. – Усе залежить від мети психологічного впливу: в одному випадку треба підтримати, допомогти, в іншому – варто припинити, наприклад, чутки, паніку, у третьому – провести переговори.

Читайте також. Спеціальний приз від мера Тернополя отримала вінничанка Інна Запетрук

Про те, як запобігати стресам, а також про профілактику професійного та психологічного вигорання говорила провідний спеціаліст із роботи з молоддю Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Магера.

– У наш час істотно розширилася не тільки кількість симптомів, а й збільшився перелік професій, представники яких схильні до небезпеки професійного вигорання, – наголосила вона. – До цих професій належать соціальні працівники, лікарі, адвокати, вчителі, політики, менеджери. У результаті, синдром професійного вигорання перетворився на «хворобу» соціальних і комунікативних професій. Вигорання найбільш небезпечне на початку свого розвитку. «Вигоряючий» співробітник зазвичай майже не усвідомлює своїх симптомів, тому зміни у його поведінці першими помічають колеги. Дуже важливо вчасно помітити такі прояви і правильно організувати систему підтримки.

Читайте також. Борщівським жінкам розповіли, що хобі врешті може стати вигідним бізнесом

На заході наголошували, що останнім часом до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні почали активно звертатися учасники АТО. Основам соціально-психологічної роботи із ними навчав фахівців обласної служби зайнятості психолог-волонтер, аналітик студії психологічного розвитку Ігор Лубківський.

Тож фахівці отримали чіткі орієнтири у роботі з організації та провадження професійної орієнтації, ознайомилися із нововведеннями, обговорили актуальні питання, обмінялися досвідом.

Софія Левицька