Сили АТО почали дії для повного оточення терористів у Горлівці та Луганську

1Безпосередньо в районі Донецьк – Макіївка, окрім просування з південно-східного напрямку флангових груп Амвросіївського угруповання українських військ безпосередньо до околиць конгломерації, можна відзначити активні дії українських військ по директрисі Піски – Ясинувата. Про це зазначив військовий експерт, журналіст видання Міноборони “Народна армія” Костянтин Машовець, котрий перебавує в зоні АТО.

“Судячи з усього командування українських військ одночасно зі “стисненням” “бєсівського” лігва намірилося остаточно обкарнати донецькє угруповання терористів “під колобок”, відсікаючи від нього Горлівський наріст. Вельми розумне починання – бо це забезпечує стійкість оперативних тилів підрозділів, що прорвалися до Дебальцево, та звужує докорінно оперативні можливості головорізів, що засіли безпосередньо в Горлівці.

Разом із тим Первомайсько-Стаханівська "група товаришів", згуртована перспективою стати "останніми" захисниками Алчевська, спробувала зобразити загрозу лівому флангу угрупованню українських військ, що зміцнилося у Дебальцевому (у зв'язку з підходом підкріплення з боку Красного Луча). Вийшло не зовсім тверезо, і після нетривалої вогневої дискусії з силами АТО із застосуванням мінометів і артилерії було вирішено, що "нєфіг сіпатися", на тому й заспокоїлися. Однак цих "затиснутих пацанів" все більше турбує наявність на західній і південно-західній околицях Луганська укріплених позицій АТО (Олександрівськ - Дзержинське - Розкішне - Георгіївка - Лутугине). Все це може дуже істотно ускладнити їм спілкування з "Луганським монархом в сержантських погонах", - зазначив експерт.

К.Машовець також зазначав, що ситуація безпосередньо в зоні АТО особливих кардинальних змін не зазнала, за винятком двох подій. Позначилися акцентовані дії українських військ у фланговому районі їх Амвросіївського угруповання та були продовжені заходи щодо зміцнення Дебальцевського плацдарму і нарощуванню боєздатності північного ударного угруповання на Луганському напрямку.