Силовики просять жителів Тернопільщини не порушувати закони

P1240013-nПрокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан звернувся до жителів міста Тернополя та області з вимогою не порушувати закони та дотримуватись належного громадського порядку. Повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.

Події, що відбувалися 23 січня 2014 року щодо блокування, а в подальшому захоплення будівлі обладміністрацій, є неприпустимими, вважає прокурор. Натомість керівник обласної міліції Віктор Сак сам того вечора прибув у «білий дім», аби заспокоювати людей і не допустити кровопролиття, повідомляє сайт ОДА.

Читати також. “Ми ворогів не били так, як вони це зараз роблять зі своїм народом” – екс-беркутівець (Відео)

– Такі незаконні дії тягнуть за собою встановлену законом кримінальну відповідальність, і хто б їх не вчинив, він буде врешті відповідати згідно із законом! Діям усіх учасників цих подій буде надана правова оцінка, – констатував Геннадій Мовчан.

Звертаючись до учасників акцій, прокурор області закликав не піддаватись на політичні провокації та заклики екстремістів до вчинення протиправних дій, зокрема, захоплення державних установ.

Читати також. Заступника “губернатора” тернополяни заглушили криками “Ганьба!” (Відео)

– Я змушений попередити тих, хто закликає громадян до протиправних дій. Які б посади хто не займав, дія кримінального кодексу поширюється на усіх однаково, – додав він.

Нагадаємо, 23 січня, близько 17 години, кілька сотень людей зібралися під стінами адміністративного приміщення, де розташована Тернопільська облрада та обладміністрація. За словами громадян, вони прийшли  на зустріч з депутатами обласної ради. Як повідомляє сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області, дехто з мітингувальників поводився агресивно, намагався проникнути у середину адмінбудівлі. Тож заспокоїти громадян намагалися працівники міліції, які забезпечували охорону громадського порядку.

Читати також. Суд обмежив доступ до “білого дому” та інших адмінбудинків у Тернополі (Відео)

Але це не зупинило мітингувальників. Один з них розбив скло вхідних дверей,  а далі почали застосовувати газові балончики. Люди через зламані двері прорвалися до «білого дому». Окремі мітингувальники намагалися проникнути до кабінету голови обладміністрації, але їх зупинили працівники міліції. Щоб заспокоїти людей, до ОДА прибув керівник обласної міліції Віктор Сак. Він зустрівся з депутатами та тернополянами.

Закликаю всіх проявляти витримку, не піддаватися на можливі провокації, не блокувати та не перешкоджати  роботі державної  установи, адже за такі дії передбачена кримінальна відповідальність, – нагадав він.

Керівник міліції краю запевнив журналістів та усіх присутніх на зустрічі, що міліція у ситуації, яка склалася, найбільше за все прагне, щоб усі заходи проходили мирно, без фізичного протистояння. Поряд з цим правоохоронці сподіваються на порозуміння, виваженість та толерантність зі сторони усіх, хто бере участь у подібних масових заходах.

Читати також. У Тернополі скликають облраду, а на віче розкажуть про найближчі плани Майдану

Генерал-майор пояснив громадянам, що працівники міліції не стріляли в людей у Києві та вогнепальної зброї не застосовували. Начальник обласної міліції також акцентував на тому, що ті, хто буде порушувати Закон, перешкоджати роботі правоохоронців: нападатиме на них, псуватиме їх формений одяг та чинитиме будь-які інші насильницькі та провокативні дії, буде притягуватися до відповідальності згідно чинного законодавства.

Довідково. Відомості про події, які відбулися в приміщенні Тернопільської ОДА, внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань та кваліфіковано ч. 1 ст. 341 Кримінального кодексу України. Окрім того, відкрили провадження щодо побиття громадського активіста Олександра Башти та міліціонера, який постраждав при штурмі.