Силовики ФСБ Росії вбили людину під час обшуків в окупованому Криму (Фото)

Окупаційна ФСБ РФ провела обшуки в селі Завітному і три обшуки в мікрорайоні Дубки Сімферополя. Адвокат уродженця Узбекистану Набі Рахімова повідомляє, що під час обшуків 11 травня російські силовики вбили його клієнта, який нібито чинив опір.

Про це з посиланням на заяву адвоката Рахімова Ісляма Веліляєва виданню “Ґрати” та ресурси “Кримської солідарності” і прокуратури АР Крим провідомляє “УП“.

Як ідеться в повідомленні, вранці о 6:30 11 травня російські правоохоронці оточили район біля будинку Рахімова. Він у цей час був у Сімферополі на заробітках. Після обшуку його дружину відвезли у відділок з питань міграції ОМВД.

Пізніше активісти "Кримської солідарності" повідомили про обшук в недобудованому будинку в сімферопольському селищі Дубки, де, імовірно, працював Набі Рахімов. Сусіди розповіли активістам, що чули вранці в будинку перестрілку і вибух. На місці обшуку ФСБ РФ заборонило проводити зйомку і виставило очеплення біля будинку.

У "Кримській солідарності" повідомили, що до домоволодіння приїхала машина ритуальної служби і з будинку вивезли труп.

Після обшуку активісти виявили всередині будинку сліди крові на підлозі і сліди вибуху на стінах. Адвокату силовики повідомили, що Рахімов "пручався затриманню за допомогою гранати й зброї", і був застрелений. Російські окупанти порушили кримінальну справу "про посягання на життя співробітника правоохоронних органів".

Українська прокуратура АР Крим відкрила кримінальне провадження за фактом проведення "силовиками" держави-окупанта низки незаконних обшуків та подальшого незаконного затримання представників кримськотатарського народу. Справу відкрили за статтями "порушення недоторканності житла" та незаконне позбавлення волі", санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до п’яти років.

Зазначається, що в Рахімова є двоє дітей 11 та 15 років.