ISW констатує все більші проблеми армії Росії у війні проти України: “2 місяці безуспішно атакували єдине місце” (Карта)

Фото – Генштаб ЗСУ

Російські війська у війні проти України з важкими втратами здобувають поодинокі локальні успіхи, які не дають армії РФ стратегічних переваг. Наступального потенціалу армії Росії на взяття Бахмута чи іншого міста Донбасу вже не вистачить.

Про це заявив Інститут дослідження війни (ISW) на прикладі просування російських військ до Новолуганського на Донеччині.

Американські аналітики відзначили, що російські джерела від 25 травня заявляли про плани армії РФ взяти Новолуганське. Часткових успіхів армія РФ, за даними Генштабу ЗСУ, змогла досягти лише 25 липня.

"Тобто російські війська два місяці безуспішно атакували це єдине місце. Новолуганське не є ані великим населеним пунктом, ані не характеризується особливо складним рельєфом, але війська РФ тижнями стояли біля нього", - підкреслив Інститут вивчення війни.

Американські експерти наголосили, що навіть таке просування військ РФ не дає їм жодних стратегічних переваг над Збройними силами України в подальшому ході "Битви за Донбас", а навіть навпаки.

"Захоплення Новолуганського та Вуглегірської ТЕС не створить зручного виступу, по якому російські війська зможуть просуватися на північ у напрямку Бахмута. Захоплення Росією Новолуганського та Вуглегірської електростанції, з іншого боку, вирівнює лінію української оборони, тим самим обмежуючи перевагу, яку окупація цих районів дає російським військам", - вважають у ISW.

Читайте також: Кремль уже боїться: Чалий сказав, коли Путін сам попросить в України старту переговорів про мир (Відео)

Американські аналітики вважають, що свій наступальний потенціал у "битві за Донбас" російська армія вичерпає так і не взявши Бахмута чи Слов'янська.

"Операції навколо Новолуганського показують, що російські війська мають ті самі проблеми з точки зору їх здатності ефективно використовувати геометрію поля бою у своїх інтересах (наприклад, створювати ефективні виступи). Ситуація для армії РФ погіршується труднощами, з якими російські війська регулярно зіштовхуються під час захоплення незначних ділянок місцевості протягом тижня чи місяців боїв. Це наростатиме у міру того, як війська РФ постійно деградуватимуть під час штурмів невеликих селищ.

Війська РФ навряд чи зможуть ефективно використати захоплення Новолуганського для взяття Бахмута. А постійні тактичні та оперативні обмеження, з якими вони стикаються на полі бою, ймовірно, сприятимуть завершенню наступу на Донбасі до захоплення Бахмута, Слов'янська чи іншого великого міста Донецької області", – вважають в Інституті вивчення війни.

Читайте також: “Генштабу ЗСУ чудово вдається приховувати”, – генерал Ходжес пояснив нюанси постачання зброї Україні (Відео)

Нагадаємо, у вечірньому зведенні 25 липня Генштаб ЗСУ заявив про "частковий успіх" окремих підрозділів російських окупантів в районі Вуглегірської ТЕС.