Свято Першого дзвоника по-тернопільськи: білі фартушки та жовто-блакитні банти, стрічки і букети (Фото, Відео)

P9010071-n– Війна – війною, а життя триває, – каже директор Тернопільської спеціалізованої школи №5 Петро Поврозник. – Ось і ми приймаємо нині у себе юну зміну і святкуємо початок нового навчального року.

Сьогодні, 1 вересня, він похвалився на святі Першого дзвоника тим, що всі випускники навчального року 2013-2014 вступили до вишів, причому третина – у заклади Західної Європи, здебільшого – Польщі.

Читайте також. Свято першого дзвоника у Тернополі стартує о 9 годині

Мовляв, не дивно, що на будівлі школи з поглибленим вивченням іноземних мов уже давно висить прапор ЄС.

До речі, директор наголосив, що школа на 100% готова до нового навчального року. І подякував батькам за допомогу у ремонті класів та інших приміщень.

Букети тернопільські учні своїм учителям несли, хоча – і не в такій значній кількості. Причому популярності все більше набувають композиції к кошичках. Дехто навіть додавав туди фрукти. Виглядало доволі мило.

Триває місцева традиція серед випускниць – на Перший дзвоник приходити до школи із білими бантами і у сукнях та фартушках «а-ля» 80-ті роки. Причому багато хто не одягає такий стилізований наряд більше двох разів на рік. По-перше, це – незручно, по-друге, ті сукні подекуди такі короткі, що нахилятися у них просто «небезпечно».

Традиційно лінійку відкрили виконанням Гімну України. Багато хто підспівував. Серед гостей свята – чимало батьків. Більшість – привела до школи сьогодні першокласників або ж має випускників.

- Ми дуже переживали, щоб була гарна погода, - каже пані Катерина, мати випускниці. – Адже для дітей це – свято! У них і так не надто хороший настрій нині через події в країні…

До речі, якщо в одних школах свято вже було в розпалі, то в інших ще до нього готувалися, як от в Українській гімназії ім. І.Франка. Там на майданчику було чимало жовто-блакитних стрічок. Натомість спеціалізована школа №3 розпочала святкову лінійку о 9 год. «Родзинкою» стало виконання бального танцю – подарунка батькам та учням від випускників.

Шановні школярі, студенти, педагоги та батьки! ІА «7 Днів-Україна» вітає вас з новим навчальним роком! Нехай принесе він МИР в Україну, глибокі знання та добрі враження від спілкування!

Софія Левицька