“Свято – День Галичини може стати туристичною “родзинкою”, – краєзнавець Борис Явір (Фото)

оснПублічні дебати на тему «День Галичини» провела Громадська організація «Європейська галицька асамблея».

У конференц-залі готелю «Тернопіль» сьогодні, 25 листопада, зібралися представники громадськості та історики, які обговорили можливі дати відзначення Дня Галичини.

Читайте також. «Галичина може всю Україну взяти за руку і повести в Європу», — каже Микола Яковина (Відео, Фото)

– Таке свято дасть поштовх для розвитку ідентифікації галичан, а крім того, може стати джерелом залучення додаткових коштів для розвитку краю, – відзначив модератор бесіди Ярослав Качмарський.

Після обговорення учасники дебатів зупинилися на кількох подіях, що стали знаковими для Галичини, а тому можуть бути обрані як варіанти для відзначення дня Галичини. Зокрема, це дати, прив’язані до битв квітня-травня 1099 року, створення Головної Руської Ради, видання альманаху «Русалка Дністрова», створення легіону Українських січових стрільців і Листопадового чину.

Читайте також. Як у Тернополі молодь читала “Школяра з Мемфісу” та “Опиря» (Фото)

— Зараз спостерігається в чомусь здоровий, а в чомусь – нездоровий розвиток регіоналізму в Європі. Як на мене, це прекрасно, коли галичани мають галицьку, волиняки – волинську, а поліщуки — поліську ідентичність. Таке свято як День Галичини може стати туристичною «родзинкою», та святкуванням, що актуалізує спільну ідентичність жителів певного регіону, – письменник, краєзнавець Борис Явір.

Про європейський приклад подібного святкування розповіла й історик Марічка Юрчак.

— Є два яскраві приклади святкування днів регіонів у Європі, – каже дівчина. – У Шотландії це – день перемоги над військом короля Едуарда. У Каталонії – день втрати незалежності. Але варто зауважити, що Каталонія та Шотландія є адміністративними утвореннями. А як визначити, який населений пункт й коли буде святкувати день Галичини? Це може буде лише особистий вибір…

Софія Левицька