Святковий Тернопіль: пам’ятники – у вінках, тролейбуси – у зелені

P6080006-nКілька вихідних отримали на Трійцю тернополяни. Гарна погода і чимало культурних заходів допомогли людям трохи відсторонитися від тривожних подій, що відбуваються в Україні.

Читайте також. Тернополяни влаштували пішу ходу до могил Січових стрільців (Фото, Відео)

– Щиро вітаю всіх православних і греко-католиків із днем Святої П’ятидесятниці, – каже священик Євген Заплетнюк. – Нехай Утішитель Благий подасть кожному з нас розуму, сміливості, покаяння, побільше любові до ближніх, а поменше – до самих себе. Бо без цього ми ніякі не християни, а звичайні собі москалі чи жаби, які надуваються для поважного вигляду, не перестаючи при цьому залишатися жабами… Зі святом!

Читайте також. Тернополяни з’їли торт-карту, вагою майже із тонну (Фото, Відео)

Можливо, не так дотепно, але всі тернополяни сьогодні вітали зі святом одне одного. Причому найчастіше у віватах звучало слово «мир». Помітно, що люди стомилися жити у тривозі, чути лише погані новини. Тернополяни нині шукають розраду у молитві та святкуваннях.

Степан Бандера

Нагадаємо, пам’ятники у центральній частині міста прикрасили до свят ще 5 червня. Їм пошили плащі-накидки та навіть сукні. Виготовили красиві вінки. Не зберегла до 8 червня свого первісного вигляду лише пані з «Випадкової зустрічі». Щось їй таки не щастить: у п’ятницю вона мала розкішний вінок із гербер, а в неділю його замінили на бідненький – із маків…

Данило Галицький
Іван Франко
“Випадкова зустріч”

Власне, святковий настрій відчувався всюди – вулицями їздили «озеленені» тролейбуси і маршрутки, дехто з тернополян прибрав і паркани біля обійстя. Багато зелені і веселощів концентрувалися у парку ім. Т.Шевченка. Попри те, що частина городян закликала бойкотувати фестиваль, людей там було – чимало. Причому на навколишніх вулицях наш кореспондент помітив кілька туристичних автобусів. Тож «Галицьку дефіляду» відвідали не лише жителі нашого міста…

Соломія Крушельницька
Тарас Шевченко

Довідково. День Святої Трійці (П’ятдесятниця, День Зіслання Святого Духа, Зелена неділя) — одне з головних християнських свят, яке у православ’ї входить до числа дванадесятих свят. Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.