Святі отці готуються до Архиєпархіального Собору (Фото)

ve4У Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ розпочали приготування до Собору на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

Читайте також. Акцію “Великодний кошик” проведуть напередодні Воскресіння

Про це повідомив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк 15 квітня на засіданні протопресвітерської ради. Архиєрей, заслухавши думки 18 протопресвітерів, підписав відповідні декрети, згідно з якими він скликає Архиєпархіальний Собор Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, три сесії якого відбудуться 11 жовтня 2014 року у смт Великій Березовиці та 12 жовтня – у с. Зарваниці.

Мета зібрання восени – пожвавлення життя і діяльності парафіяльних спільнот УГКЦ. Про це повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ.

Читайте також. “Корупція – це злочин, тож люди, які беруть чи дають хабарі, грішать” – священик (Відео)

Окремим декретом високопреосвященний Василій створив координаційну комісію з питань підготовки та проведення Архиєпархіального Собору, до складу якої увійшли: о. д-р Віталій Козак – голова комісії, митр. прот. Павло Репела, преп. Юстиніан Городечний, прот. Роман Дутчак, прот. Іван Римар, прот. Володимир Фірман, мит. прот. Андрій Говера, д-н. Тарас Винницький, ієр. д-р Іван Січкарик, мит. прот Роман Гриджук, прот. д-р Володимир Ковалковський, прот. Орест Павліський, пан Олег Герман, пані Анна Мелимука, пані Анна Зварич.

До переліку обов’язкових до розгляду питань на передсоборових нарадах та сесіях Архиєпархіального Собору увійшли: Боже Слово і катехизація (керигма) – пізнання правд віри і їх втілення в щоденне життя; Літургія і молитва – участь в літургійному, таїнственному та молитовному житті на освячення Божого люду; служіння ближньому (дияконія) – приділення особливої уваги потребуючим, як у самій парафії, так і поза нею; екологія і Церква; молодь і Церква; мирянські рухи.

Читайте також. Церква наполягає на строгому пості у Страсний тиждень (Відео)

Передсоборові приготування відбуватимуться у два етапи:

–          перший – парафіяльні наради, які пройдуть з 27 квітня до 8 червня (у період від Томиної Неділі до празнику Зіслання Святого Духа) 2014 року в усіх парафіях Тернопільсько–Зборівської архиєпархії;

–          другий – регіональні наради, які відбудуться 8-30 червня у регіональних округах.

Обрані делегати (священики та миряни) від парафій з напрацьованими матеріалами та думками візьмуть участь регіональних зустрічах, де заслухаються доповіді, відбудеться ширше обговорення запропонованих тем. Відтак найбільш активні та здібні делегати візьмуть участь і представлять напрацювання на Архиєпархіальному Соборі 11-12 жовтня.