Грипу і застуд стане більше, бо свята закінчилися, кажуть тернопільські медики (Відео)

грип

Погода в Тернополі – мінлива, але хворих у місті поки що – небагато. Медики стверджують, що ситуація наразі – стабільна. Прогнозований епідеміологами ріст захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції у кінці грудня-на початку січня не справдився.

Але хворих незабаром побільшає, додають фахівці. По-перше, настала погода, сприятлива для вірусних захворювань. По-друге, після свят тернополяни повернулися у колективи – на роботу та у навчальні заклади, повідомляє TV-4.

Читайте також. Тернопілля – на 5 місці в Україні. Епідемії грипу не буде?

– Для нашої області звично, що в період новорічних свят кількість захворілих знижується, – каже начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Чи буде так і надалі, фахівець не прогнозує. Нині показники захворюваності - в нормі. Так, за 14 січня до медиків за допомогою звернулися 126 хворих, серед них 46 – діти віком до 17 років. Загалом за минулий тиждень у лікарні звернулося 735 осіб. Це – небагато.

Нагадаємо, надзвичайний стан у зв’язку із епідемією грипу вводять, коли показник захворюваності перевищує 79,8%. Нині ж середній річний показник - 53,8%. Проте існує ризик збільшення кількості захворювань у лютому. Тому тернополянам варто стежити за своїм здоров’ям і при виявленні найменших симптомів застуди чи грипу звертатися до медиків.

Довідково. Майже 8,5 тисячі жителів Тернопілля вакцинувалися від грипу. Ця цифра - менша, ніж 1% населення області, проте навіть із такими показниками наш край залишається 5-м в Україні за кількістю щеплених. Наразі лікарі закликають усіх не ризикувати здоров’ям: одягатися відповідно до погоди і вчасно звертатись за медичною допомогою.