Свободівці вимагають суду над міліціонерами, які не пускали їх у будівлю Тернопільської облради (Відео)

P1310004-nЗвернення про вчинення кримінального правопорушення направили в УМВС України в Тернопільській області депутати Тернопільської обласної ради від ВО “Свобода”.

Це стало наслідком перешкоджання депутатській діяльності, а саме – йдеться про недопущення депутатів 23 січня 2014 року в приміщення Тернопільської обласної ради (вул. Грушевського, 8) для прийому громадян, повідомляє прес-служба Тернопільської обласної організації ВО “Свобода”.

Читайте також. Суд про “захоплення” будинку Тернопільської облради призначили на 6 лютого (Відео)

Дії силовиків, на думку свободівців, порушують ст. 12 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”. Працівники міліції, не представившись і не надавши пояснень, грубо, застосовуючи фізичну силу, перешкоджали депутатам пройти в приміщення для виконання ними службових обов’язків. На неодноразові вимоги депутатів до працівників МВС пропустити їх у приміщення працівники міліції, перевищуючи свої повноваження, і надалі не пропускали депутатів і всіляко перешкоджали їм виконувати депутатські повноваження, гарантовані ст. 30 Закону “Про статус депутатів місцевих рад”.

Читайте також. Свободівці у Тернополі оголосили “губернатора” в розшук – написали звернення у міліцію

– Депутати Тернопільської обласної ради вимагають внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування за ст. 351 Кримінального кодексу України та за ст. 365 Кримінального кодексу України. Провести повне, всебічне та ґрунтовне досудове розслідування щодо кожної із вищезазначених статей. Встановити осіб серед працівників міліції, що перешкоджали законній діяльності депутатів, а також керівників, які здійснювали керівництво працівниками міліції та віддавали накази, – зазначила керівник фракції ВО “Свобода” в Тернопільській обласній раді Марія Чашка.

Читайте також. Суд скасував рішення Тернопільської міської ради про Народну Раду

Нагадаємо, судове засідання щодо кримінального провадження у справі про захоплення адмінбудівлі ОДА відбудеться 6 лютого у Тернопільському міськрайонному суді. Його призначили на 10 ранку. Натомість 3 числа відбулося попереднє слухання, де визначили свідків і прийняли докази. Позивачем у суді виступив перший заступник прокурора Тернопільської області, відповідачами – Володимир Стаюра, Олександр Башта та обласні осередки ВО “Свобода”, політичної партії “УДАР Віталія Кличка” і ВО “Батьківщина”. Отже, справа, яку ініціюють свободівці – про перешкоджання депутатській діяльності, фактично, є відповіддю на подання прокуратури і майбутнє рішення суду.