«Свобода» діє в інтересах Кремля і хоче створити «Вінницьку народну республіку» – політолог

111Політичний оглядач Павло Нусс вважає, що партія «Свобода» дивним чином діє в інтересах Кремля у Вінниці, де під благим виглядом народного невдоволення провокує створення «Вінницької народної республіки». Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

Експерт згоден з думкою, що події у Вінниці – негативний і гучний сигнал до чинної влади і говорить про необхіднiсть децентралізації влади в країні, тільки Україна, на думку Нусса, ще не готова до цього.

Спершу необхідно провести вибори в місцеві органи влади, які дозволили б очистити ряди чиновників від спадщини комуністів і регіоналів. В цей же час не меншу небезпеку несе активність партії аутсайдера-популіста «Свободи», чиї прихильники штучно розхитують ситуацію, причому за випадковим збігом обставин їх дії відображають інтереси Кремя.

«І не виключено, що партія Олега Тягнибока перейшла до формату «вуличної політики» на замовлення своїх спонсорів, серед яких було чимало людей з оточення президента-втікача Януковича. Сам факт обрання «народного губернатора» - яскравий доказ того, що «Свобода» діє за сценарієм Москви. Вже відпрацьована технологія з «народними губернаторами» в кризових регіонах та Криму, а сьогодні вона використовується у Вінниці. Чого очікувати далі? Оголошення Вінницької або Подільської народної республіки?», - пише Нусс.

Експерт не виключає, що партія «Свобода» через поразку на парламентських виборах спробує зробити ставку на сепаратизм у Західній Україні. І хоча такий сценарій виглядає малоймовірним, виключати його реалізацію не можна.

Нусс закликає Службу безпеки України негайно відреагувати на події та запросити на допити організаторів «народних виборів губернатора». Разом з тим українці повинні навчитися довіряти центральнiй влади, не піддаючись на провокації, які можуть мати масштабні наслідки.