Світовий банк виділив Україні $135 мільйонів на медицину. Вже відомо, на що витратять ці гроші

ф1Рада директорів Світового банку затвердила додаткове фінансування Україні у розмірі 135 мільйонів доларів для проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

Про це повідомляє сайт Світового банку.

Як ідеться в повідомленні, додаткове фінансування виділено з метою розширення заходів реагування на пандемію COVID-19, які запроваджуються в секторі охорони здоров’я в Україні.

У Світовому банку нагадали, що в рамках діючого проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» надається допомога у відновленні міських лікарень та фельдшерсько-акушерських пунктів у сільській місцевості, закупівлі сучасного обладнання та покращенні якості медичних послуг. Початкова сума інвестицій, у розмірі 215 мільйонів доларів США, спрямовувалася на підтримку реформ в секторі охорони здоров’я, покращення надання послуг (зокрема реформа первинної та вторинної ланок, рання діагностика та лікування серцево-судинних та онкологічних захворювань), а також підвищення ефективності системи охорони здоров’я в цілому.

"Додаткові кошти, у розмірі 135 мільйонів доларів США, допоможуть Україні здійснити необхідну модернізацію лікарень та впровадити важливі реформи, а також у провести навчання для тисяч українських лікарів щодо надання сучасних медичних послуг. В рамках Проекту також надаватиметься підтримка для загального фонду державного бюджету з метою забезпечення потреб населення у медичних послугах. 35 мільйонів доларів США спрямовуються на діяльність з протидії поширенню епідемії COVID-19. Ці кошти будуть використані на закупівлю необхідних матеріалів та обладнання в рамках заходів реагування на COVID-19, які впроваджує країна, проведення необхідного навчання для медичного персоналу, підтримку комунікації у наданні громадянам важливої публічної інформації. Нові виділені кошти також будуть використовуватися на відшкодування фінансування українським закладам охорони здоров’я, які надають послуги пацієнтам із COVID-19", - йдеться в повідомленні Світового банку.

"Це додаткове фінансування допоможе Україні в оновленні приблизно 40 відділень екстреної  медичної допомоги та інсультних відділень, забезпечуючи можливість лікарням проводити складні медичні процедури із використанням високотехнологічного обладнання та відповідних протоколів лікування. Пацієнти матимуть можливість вибирати будь-яку лікарню в Україні, та їхні витрати на хірургічне втручання будуть покриватися із державного бюджету», - зазначив виконувач обов’язків Директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Алекс Кремер.