Світовий банк через війну РФ проти України виділяє $30 мільярдів на глобальну продовольчу безпеку

Керівництво Світового банку оголосило про плани виділити понад $30 мільярдів задля відповіді на виклики продовольчій безпеці у світі, що різко загострились після розв’язання Росією масштабної війни в Україні.

Про це йдеться в офіційній заяві Світового банку, оприлюдненій у середу, повідомляє “Укрінформ“.

"Світовий банк оголошує про кроки, які він планує вжити в контексті комплексної глобальної відповіді на кризу продовольчої безпеки за допомогою чинних і нових проєктів загальною сумою понад $30 мільярдів у таких сферах, як сільське господарство, харчування, соціальний захист, водопостачання й зрошення",- зазначається в заяві.

При цьому уточнюється, що фінансування охоплюватиме стимулювання виробництва харчових продуктів та добрив, збільшення можливостей для продовольчих систем, сприяння розширенню торгівлі, а також підтримки вразливих домогосподарств і виробників.

Планується виділити $12 мільярдів на нові проєкти, а також близько $18 мільярдів на вже чинні проєкти, напряму пов’язані з посиленням продовольчої безпеки. Очікується, що ініціатива буде реалізована упродовж наступних 15 місяців.

Як повідомлялось, великі міжнародні фінансові інституції в різних регіонах світу об’єднали зусилля з метою пом’якшення наслідків продовольчої кризи, яка загострилася останніми місяцями через війну, розв’язану Росією проти України.