Світ радіє: в Єрусалимі у Храмі Гробу Господнього сьогодні зійшов Благодатний вогонь (Відео)

Фото Рісу.

В Єрусалимі у Храмі Гробу Господнього 1 травня зійшов Благодатний вогонь. Для тих, кому вдалося побувати в цей час в Єрусалимі, емоції незабутні: люди раділи, не приховуючи захвату.

Згідно з біблійним переказом, апостол Петро став першим, кому явився благодатний вогонь. Увійшовши до печери, де лежало тіло Ісуса Христа після страти, він побачив яскраве світло, що осяяло трун, розповідає Рісу. Вогонь символізує нерукотворне світло Воскресіння. Він з’являється в єрусалимському храмі щороку за день до святкування Великодня.

Відео Рісу.

Спочатку відбувається хресний хід, в якому беруть участь священики Єрусалимської Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Сирійської та Коптської Церков.

Потім до кувуклії (головний вівтар храму Гробу Господнього) заходять Патріарх Єрусалимський і архимандрит Вірменської Церкви. За ними запечатують двері.

За деякий час Патріарх виносить з кувуклії 33 запалені свічки — по одній на кожен рік земного життя Ісуса.

Згодом від Благодатного вогню запалюють лампади, які везуть у різні країни православного світу.

 Про те, що Благодатний вогонь зійшов, повідомив 24 канал.

Через пандемію коронавірусу доступ до Храму Воскресіння Христового для паломників обмежили. Раніше предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що Україна не замовлятиме чартерний літак, який би доставив Благодатний вогонь. Однак і наша країна отримає Святе світло. Епіфаній пояснив, що цього року ті авіакомпанії, які будуть звершувати перельоти в цей час, пообіцяли цьогоріч доставити в Україну Благодатний вогонь  Чи отримає Україна цьогоріч Благодатний вогонь: пояснення Епіфанія . За словами очільника ПЦУ, це можуть бути навіть технічні рейси.